dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Soud bude řešit kandidátku ČSSD v Praze 12. Rozhodlo se o ní za dveřmi, zlobí se straník
Ilustrační foto: ČSSD

Soud bude řešit kandidátku ČSSD v Praze 12. Rozhodlo se o ní za dveřmi, zlobí se straník

Obvodní soud pro Prahu 1 bude řešit spor o podobu kandidátní listiny ČSSD v Praze 12, kterou strana sestavila pro podzimní komunální volby. Na soud se obrátil jeden ze straníků, který nesouhlasí s tím, jak byla kandidátka sestavena. Chce, aby soud zakázal její podání.

ČTK o tom informoval právní zástupce Pavel Němec, bývalý člen ČSSD, který v podobném případě zastupoval žalobce v Mohelnici. Lídr kandidátky Jan Marhoul (ČSSD) pochybení odmítá.

„O kandidátce pro komunální volby v dvanácté pražské městské části se fakticky rozhodlo za zavřenými dveřmi," uvedl v tiskové zprávě Němec. Stalo se tak prý bez diskuse a bez řádného hodnocení kandidátů, což „vyvolává pocit manipulace a podezřelého rozhodování", tvrdí advokát. Soud by podle něj měl nařídit, aby byla kandidátní listina sestavena znovu.

Marhoul ale za kandidátkou stojí. Podle něj byla sestavena v souladu se stanovami strany i s volebním řádem. „Jde o neuspokojené ambice jednoho člověka," komentoval podání k soudu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru