Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Součástí Pražské integrované dopravy budou od dubna Vlašimsko a Posázaví, pravidelní cestující ušetří
Autobus Pražské integrované dopravy. Ilustrační foto: archiv

Součástí Pražské integrované dopravy budou od dubna Vlašimsko a Posázaví, pravidelní cestující ušetří

Počínaje 1. dubnem se součástí systému Pražské integrované dopravy (PID) stanou oblasti Vlašimska a Posázaví. Informoval o tom mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Oldřich Buchetka.  

Při integraci bude nově zavedeno 26 autobusových linek PID. Bude na nich platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění. 

„Je pro nás prioritou, aby doprava v kraji byla pro občany co nejkomfortnější. Jsem proto rád, že lidem z oblasti Vlašimska a Posázaví přinášíme díky integraci mimo jiné výhodnější jízdné a také lepší časové návaznosti. Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, včetně možností nákupu jednorázového jízdného,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký (STAN). 

„Tato integrace bude zahrnovat celkem 80 obcí ve středních Čechách, nově bude zavedeno 26 autobusových linek PID včetně nové páteřní linky 406 v trase Praha-Vlašim-Čechtice-Pelhřimov. Díky této integraci rovněž dojde k propojení tarifních přesahů na mezikrajských linkách Středočeského kraje a kraje Vysočina. Tyto přesahy pro cestující konkrétně znamenají, že na jeden předplatní kupón budou moci jet ze středních Čech například až do Pelhřimova nebo Ledče nad Sázavou,“ dodal ředitel IDSK Zdeněk Šponar. 

Integrace Vlašimska a Posázaví přinese nové možnosti cestování také pro Pražany, kteří do této oblasti míří za výlety nebo na chaty a chalupy. Dodržování jízdních řádů bude hlídáno dispečerem. 

„Díky sledování polohy všech vozidel si budou moci cestující na webu či v mobilní aplikaci PID Lítačka bude možné si snadno ověřit, kde se autobus nachází včetně případného zpoždění,“ sdělil Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která plánuje a organizuje dopravu v Praze a okolí.


Autor: Jan Puci

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru