Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Součástí Pražské integrované dopravy budou od dubna Vlašimsko a Posázaví, pravidelní cestující ušetří
Autobus Pražské integrované dopravy. Ilustrační foto: archiv

Součástí Pražské integrované dopravy budou od dubna Vlašimsko a Posázaví, pravidelní cestující ušetří

Počínaje 1. dubnem se součástí systému Pražské integrované dopravy (PID) stanou oblasti Vlašimska a Posázaví. Informoval o tom mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Oldřich Buchetka.  

Při integraci bude nově zavedeno 26 autobusových linek PID. Bude na nich platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění. 

„Je pro nás prioritou, aby doprava v kraji byla pro občany co nejkomfortnější. Jsem proto rád, že lidem z oblasti Vlašimska a Posázaví přinášíme díky integraci mimo jiné výhodnější jízdné a také lepší časové návaznosti. Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, včetně možností nákupu jednorázového jízdného,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký (STAN). 

„Tato integrace bude zahrnovat celkem 80 obcí ve středních Čechách, nově bude zavedeno 26 autobusových linek PID včetně nové páteřní linky 406 v trase Praha-Vlašim-Čechtice-Pelhřimov. Díky této integraci rovněž dojde k propojení tarifních přesahů na mezikrajských linkách Středočeského kraje a kraje Vysočina. Tyto přesahy pro cestující konkrétně znamenají, že na jeden předplatní kupón budou moci jet ze středních Čech například až do Pelhřimova nebo Ledče nad Sázavou,“ dodal ředitel IDSK Zdeněk Šponar. 

Integrace Vlašimska a Posázaví přinese nové možnosti cestování také pro Pražany, kteří do této oblasti míří za výlety nebo na chaty a chalupy. Dodržování jízdních řádů bude hlídáno dispečerem. 

„Díky sledování polohy všech vozidel si budou moci cestující na webu či v mobilní aplikaci PID Lítačka bude možné si snadno ověřit, kde se autobus nachází včetně případného zpoždění,“ sdělil Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která plánuje a organizuje dopravu v Praze a okolí.


Autor: Jan Puci

Pražská lítačka letos již podvanácté

Včera v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

Další články
Nahoru