Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sošku anděla loni někdo ukradl ze zámku, nyní ji našli pražští policisté v antikvariátu
Sošku anděla se podařilo vypátrat. Zdroj foto: Policie ČR

Sošku anděla loni někdo ukradl ze zámku, nyní ji našli pražští policisté v antikvariátu

Policisté vypátrali vzácnou dřevěnou sošku andílka z 18. století, kterou minulý rok neznámý pachatel ukradl ze zámku na Litoměřicku. Informovala o tom mluvčí pražské policie Kristýna Soukupová.

V minulém roce došlo k vloupání do prostor zámku, který se nachází v okrese Litoměřice a odkud následně pachatel odcizil církevní starožitnou sošku andílka vyrobenou ze dřeva.

„Věc má nevyčíslitelnou hodnotu a pochází z osmnáctého století. Pachatel z místa odcizil i několik dalších starožitností, kdy jejich celková hodnota přesahuje jeden milion korun,“ sdělila Soukupová.

Do pátrání po odcizených předmětech se zapojili nejen policisté z jiných krajů, ale i Interpol. Na základě této činnosti, a to téměř po jednom roce, kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství pro Prahu III. sošku vypátrali v jedné z prodejen starožitností v Praze 8.

„Dobrou práci tak odvedl především policista z devátého oddělení, který byl oceněn jako specialista roku v oblasti této problematiky,“ podotkla mluvčí.

Policisté andílka zajistili a následně předali kolegům do Litoměřic, kde je spis k této události veden. Soška tak bude brzy předána zpět do rukou majitelky. 


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru