dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Soše maršála Koněva na několik hodin zrůžověly kalhoty
Koněv v růžovém odstínu. Foto: Praha 6

Soše maršála Koněva na několik hodin zrůžověly kalhoty

Soše maršála Ivana Stěpoviče Koněva v Praze 6 neznámí vandalové v noci na dnešek nabarvili kalhoty růžovou barvou. Nátěr byl již před polednem odstraněn.

Ivan Stěpanovič Koněv

(1897 – 1973)
Ruský vojevůdce a sovětský maršál. Na konci II. světové války se podílel mimo jiné na osvobození Prahy, části Polska, Slezska nebo Saska. Vedl ale také krvavé potlačení povstání v Maďarsku a působil v Berlíně v době výstavby Berlínské zdi.

„Socha maršála I. S. Koněva na náměstí Interbrigády je již umytá. Praha 6 odstranila růžový nátěr v rámci takzvaného antigrafiti programu, náklady budou dodatečně vyčísleny,“ uvedl před polednem mluvčí „šestky“ Adam Halmoši. Ještě nikdy v historii umístění sochy podle něj nebyla takto rozsáhle poničena.

Není to první případ, kdy vandalové ničí sochy a pomníky v Praze 6. Například loni v září opakovaně kradli pět písmen na pomníku Tycho Braheho a Johannese Keplera na Pohořelci, obnova stála 37 tisíc korun. Písmena byla znovu ukradena v prosinci.

V rozpočtu na rok 2014 je na opravy pomníků a pamětních desek vyčleněna částka 300 tisíc korun, kdy se jedná o pravidelnou údržbu pamětních desek a opravy soch a uměleckých děl na území městské části Praha 6.


Další články
Nahoru