dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Sorry, už makáme jinde. Oprava Bio Oka se odkládá, nebyl zájem o tendr
Bio Oko v Praze 7. Foto: Vojtěch Koláč / archiv MHMP

Sorry, už makáme jinde. Oprava Bio Oka se odkládá, nebyl zájem o tendr

Oprava funkcionalistického kina Bio Oko v Praze, která byla původně plánovaná na září, se odkládá. Praha 7 zrušila výběrové řízení na opravu sálu, do soutěže se nikdo nepřihlásil. Radnice vypíše soutěž znovu, práce se tak přesunou na začátek příštího roku, uvedl. Rekonstrukce kina by měla vyjít na zhruba deset milionů korun.

„Do soutěže se nikdo nepřihlásil nikoli kvůli nezájmu, ale z kapacitních důvodů, všechny firmy mají už jiné zakázky," řekl mluvčí radnice sedmé městské části Martin Vokuš.

Kino zůstává v provozu, v září se uskuteční pouze nezbytná oprava vzduchotechniky a topení. Zda se přitom omezí promítání, zatím není jasné. Stavební firmu by měla rada vybrat na podzim, práce by pak začaly na přelomu roku.

Praha 7 například plánuje obměnu sedaček, nové uspořádání hlediště a zvětšení rozestupů a úpravu sezení na balkóně. Na místě původních historických lóží vzniknou tři divácké lóže. Každá z nich je navržena jako samostatná místnost pro dva diváky s velkým oknem pro průhled na plátno.

Lóže budou mít vlastní ozvučení, konektor pro sluchátka a připojení na tlumočnické zařízení a obrazovkou pro titulky. V rámci oprav vznikne také multifunkční pódium, dětský koutek, sklady, cateringové zázemí a šatna.

Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Objekt patří mezi významné funkcionalistické stavby v Praze. Poslední oprava se uskutečnila v roce 2007 a stála radnici asi 6,5 milionu korun.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru