dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Sorry, byla to chyba. Lobbista Janoušek se u soudu omluvil a pak odešel
Začal soud s Romanem Janouškem. Ilustrační foto: sxc.hu

Sorry, byla to chyba. Lobbista Janoušek se u soudu omluvil a pak odešel

Dnes začal před městským soudem v Praze proces s lobbistou Romanem Janouškem, který loni v březnu opilý srazil ženu a vážně ji zranil. „Udělal jsem chybu, kterou nejde vzít zpět,“ řekl podnikatel v soudní síni.

Za pokus o vraždu hrozí Janouškovi až osmnáct let vězení. Janoušek pouze přečetl svou výpověď a řekl, že kvůli svému zdravotnímu stavu nebude vypovídat. Již dříve zraněné ženě vietnamské národnosti zaplatil odškodné 830 tisíc korun.

„Jsou věci, která se vrátit nedají. Jsem připraven nést následky svého pochybení,“ uvedl Janoušek ve své výpovědi.

Janoušek podotkl, že nehoda se stala v době, která pro něj byla těžká. V důsledku toho, že média provalila odposlechy jeho hovorů s exprimátorem Pavlem Bémem, přestal vnímat realitu a nevěděl, komu věřit.

Ve všem se podle vlastních slov začal utápět. Při nehodě najel do ženy a tu odhodil zhruba 13 metrů daleko. Tvrdí, že ji neviděl. Po zadržení policií krátce nadýchal 2,28 promile.

Média ze mne dělají bezcitného surovce, postěžoval si dnes lobbista. Po přečtení výpovědi mu bylo umožněno opustit soudní síň. Soud tak bude v dalších dnech pokračovat v jeho nepřítomnosti.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru