dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Solidární Pražané: sbírka pro bezdomovce měla velký úspěch, letošní zima je snad pokrytá
Bezdomovci v Praze. Ilustrační foto: archiv CSSP

Solidární Pražané: sbírka pro bezdomovce měla velký úspěch, letošní zima je snad pokrytá

Vlnu solidarity mezi Pražany vyvolala vyhlášená sbírka ošacení pro lidi bez přístřeší. Stovky lidí nosily do Centra sociálních služeb Praha nepotřebné oblečení. „Vstřícnost lidí nás mile překvapila. Díky této sbírce jsme získali velké množství oblečení, které určitě přispěje lidem bez přístřeší snadněji přečkat zimní období. Všem, kteří se do této akce zapojili, ukázali, že jim osud druhých není lhostejný. Za to jim patří velké poděkování,“ popisoval ředitel centra Tomáš Ján.

„Přístup lidí nás udivil. Jeden starší pán chodící o holi nám přinesl několik kousků oblečení. Když jsme je od něho přebírali, svlékl si zimní bundu se slovy, já si mohu koupit novou, ale oni ji potřebují víc. Přesto, že jsme ho přemlouvali, ať si bundu nechá, vyrazil v sychravém počasí k domovu jen ve svetru,“ líčila přístup některých lidí k vyhlášené sbírce zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

Pražané přinášeli pro bezdomovce hlavně zimní bundy, kabáty, svetry, mikiny, ale i spodní prádlo. Ve velké míře pak nosili čepice a rukavice. Mezi dary se objevila i zimní obuv.

„Když to dáme dohromady s našimi zásobami, věříme, že tím pokryjeme letošní zimu. Oblečení budeme rozdávat lidem bez přístřeší zejména v noclehárnách a v terénu,“ upřesnila Tomešová s tím, že ve sbírce se objevilo i oblečení pro děti, které bude rozdáváno maminkám s dětmi v azylových domech Jasmínova a Šromova. Další sbírku plánuje Centrum sociálních služeb Praha vyhlásit na jaře příštího roku.


Další články
Nahoru