
Zahájení kampaně se uskuteční před Obecním domem. Foto: puc
Solidarita zahájí předvolební kampaň, koalice chce v Praze obnovit moderní levici
4. června 2022 11:51
Volební koalice Solidarita, kterou tvoří ČSSD a Strana zelených, oficiálně zahájí v pondělí 6. června ve 14:30 hodin před budovou Obecního domu u Prašné brány kampaň před zářijovými komunálními volbami. Informoval o tom předseda zastupitelského klubu Zelených a nezávislých v Praze 3 Matěj Michalk Žaloudek.
Přítomni budou lídryně a kandidátka na primátorku Anna Šabatová, čelní kandidáti a kandidátky ČSSD i Zelených, zástupci a zástupkyně republikových vedení obou stran, i další kandidátky kandidáti jako například bývalý předseda vlády Vladimír Špidla.
„Přijďte zmapovat obnovu moderní levice v Česku,“ podotkl Žaloudek.
Strana zelených i ČSSD byly v minulosti součástí pražského zastupitelstva, v současnosti v něm nejsou. Sociální demokraté nemají zastoupení ani v zastupitelstvech jednotlivých městských částí, Zelení jsou například v zastupitelstvech Prahy 7 či Prahy 3.
Komunální volby se budou konat letos 23. a 24. září. Pražané si zvolí nové složení pražského zastupitelstva i složení zastupitelstvech městských částí.