Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín
Sokolského běhu se v Praze tradičně zúčastní i známé osobnosti. Foto: Raul

Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín

Třetího ročníku Sokolského běhu republiky se zítra po celé republice zúčastní na čtyři tisícovky běžců, od Ostravy až po Plzeň. Na hlavní závod v Praze se lze registrovat přímo na místě startu u Tyršova domu od 10 do 13 hodin.

„V Praze si užijete atraktivní trasu Petřínskými sady s krásnými výhledy a spoustou překvapení přímo na trati. Bohatý doprovodný program včetně tomboly nenechá napospas nudě žádného z přítomných závodníků,“ zve za organizátory Richard Valoušek. 

Sokolský běh republiky podle něj není jen o běhání, ale především o zážitcích. Na hlavní trase v délce 6,7 kilometru od Tyršova domu přes Petřínské sady si připomeneme nejslavnější okamžiky i osobnosti československého sportu, jako jsou například zlatí hoši z Nagana, nezapomenutelná Věra Čáslavská nebo legendární zlaté ME ve fotbale v roce 1976.

Svůj běh si užijí i děti, pro které budou na Kampě připraveny trasy v délce 0,5 a 0,8 kilometru.

Pro závodníky bude v zázemí Tyršova domu připravený doprovodný program, těšit se mohou na tombolu, kapelu a stánky partnerů. V ČEZ Energy zóně zájemci podpoří jízdou na handbiku neziskovou organizaci Českou obec Sokolskou.

Na trase si pak nezapomeňte zapnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem a pomozte i dalším projektům Nadace ČEZ. Na stánku Generali Investments CEE se můžete nechat otejpovat a s dětmi navštívit dílničku. Společnost Madeta zajistí stánek s dobrotami, aby vám nedošla energie.

Všechny stánky pak spojí sokolská aktivita, kterou si připomeneme takzvané Sokolské patero. Díky podpoře MČ Prahy 1 můžete na závod přijet na kole a bezpečně si jej u nás uschovat. V neposlední řadě se v zázemí závodu můžete osobně setkat i se samotným Antonínem Panenkou a zkusit si s ním kopnout penaltu.

„Každý účastník pražského závodu obdrží startovní balíček s tričkem Under Armour v designu Sokolského běhu republiky, samolepkami na tvář, občerstvením od našich partnerů. Po doběhnutí se na hrudi každého závodníka zaleskne originální medaile ve tvaru lipového listu, kterou můžete následně využít také jako brož či přívěsek,“ říká Valoušek.

„Startovní čísla máme i pro dosud nepřihlášené, stačí jen dojít k Tyršovu domu a vyběhnout se všemi ostatními. Veškeré informace dohledáte na webu www.behrepubliky.cz,“ dodává.


Autor: puc

Praha 5 otevře kluziště

Včera v 19:48

Od 1. prosince si budete moci na náměstí 14. října v Praze 5 zabruslit.

Bruslete jako Jean Gabin a Louis de Funès, zve Praha 1

19. listopadu 2021 v 10:08

Na Střeleckém ostrově se začne bruslit 1. prosince.

Discovery slaví milník na cestě k Zimním olympijským hrám

26. října 2021 ve 21:56

U příležitosti milníku 100 dní do Pekingu 2022 představila společnost Discovery své plány zahrnující nové pořady, které se budou vysílat během zimní sportovní sezóny až do Zimních olympijských her. Discovery dále rozšiřuje své renomé „Domova olympijských her v Evropě“ – rozsáhlá nabídka živých...

Praha 6: Pojďme se hýbat s Nordic Walking

8. října 2021 v 08:00

Akce pro všechny, kteří mají zájem o aktivní pohyb a den strávený v příjemném prostředí a příjemném kolektivu v sobotu 16. října. Navštívíte lesopark Šárka a projdete místa, která mnozí z vás ještě neznají.

Praha 15: Běh Jana Kocourka

8. října 2021 ve 03:09

V neděli 10. října můžete vyběhnout v okolí Švehlovy sokolovny. Děti startujé v 10 hodin, dospělí v 11 hodin.

Hotel Hilton po roce opět hostí IFBB DIC Diamond Cup Praha 2021

21. září 2021 v 17:32

Daleko veselejší přípravy čekaly letos organizátory třetí edice IFBB DIC Diamond Cupu Praha. Po loňských covidových peripetiích, kdy ještě týden před závody nebylo jisté, že se opravdu uskuteční, letošní ročník proběhne 24 až 25. září v pražském hotelu Hilton v Praze 1 v naprosto standardním...

Další články
Nahoru