Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín
Sokolského běhu se v Praze tradičně zúčastní i známé osobnosti. Foto: Raul

Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín

Třetího ročníku Sokolského běhu republiky se zítra po celé republice zúčastní na čtyři tisícovky běžců, od Ostravy až po Plzeň. Na hlavní závod v Praze se lze registrovat přímo na místě startu u Tyršova domu od 10 do 13 hodin.

„V Praze si užijete atraktivní trasu Petřínskými sady s krásnými výhledy a spoustou překvapení přímo na trati. Bohatý doprovodný program včetně tomboly nenechá napospas nudě žádného z přítomných závodníků,“ zve za organizátory Richard Valoušek. 

Sokolský běh republiky podle něj není jen o běhání, ale především o zážitcích. Na hlavní trase v délce 6,7 kilometru od Tyršova domu přes Petřínské sady si připomeneme nejslavnější okamžiky i osobnosti československého sportu, jako jsou například zlatí hoši z Nagana, nezapomenutelná Věra Čáslavská nebo legendární zlaté ME ve fotbale v roce 1976.

Svůj běh si užijí i děti, pro které budou na Kampě připraveny trasy v délce 0,5 a 0,8 kilometru.

Pro závodníky bude v zázemí Tyršova domu připravený doprovodný program, těšit se mohou na tombolu, kapelu a stánky partnerů. V ČEZ Energy zóně zájemci podpoří jízdou na handbiku neziskovou organizaci Českou obec Sokolskou.

Na trase si pak nezapomeňte zapnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem a pomozte i dalším projektům Nadace ČEZ. Na stánku Generali Investments CEE se můžete nechat otejpovat a s dětmi navštívit dílničku. Společnost Madeta zajistí stánek s dobrotami, aby vám nedošla energie.

Všechny stánky pak spojí sokolská aktivita, kterou si připomeneme takzvané Sokolské patero. Díky podpoře MČ Prahy 1 můžete na závod přijet na kole a bezpečně si jej u nás uschovat. V neposlední řadě se v zázemí závodu můžete osobně setkat i se samotným Antonínem Panenkou a zkusit si s ním kopnout penaltu.

„Každý účastník pražského závodu obdrží startovní balíček s tričkem Under Armour v designu Sokolského běhu republiky, samolepkami na tvář, občerstvením od našich partnerů. Po doběhnutí se na hrudi každého závodníka zaleskne originální medaile ve tvaru lipového listu, kterou můžete následně využít také jako brož či přívěsek,“ říká Valoušek.

„Startovní čísla máme i pro dosud nepřihlášené, stačí jen dojít k Tyršovu domu a vyběhnout se všemi ostatními. Veškeré informace dohledáte na webu www.behrepubliky.cz,“ dodává.


Autor: puc

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

Praha 4: S Běžeckou školou poznáte nová místa

31. května 2023 v 10:38

V rámci poznávání nových běžeckých tras v Praze 4 vyrazí běžci během čtvrteční lekce B4 na dosud nepoznaná místa.

Den dětí Prahy 2 na Jammertalu

30. května 2023 ve 13:01

Od 15 do 18 hodin je pro příznivce skejtu i pohybu vůbec připraveno Skejtové odpoledne, program plný aktivit, soutěží a ukázek. Přijít mohou i úplní začátečníci, kteří se pod vedením profesionálů naučí základy jízdy na „prkně“ a osvojí jednoduché triky.

Sobota: Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

30. května 2023 v 07:01

Dvě tradiční velké cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola. Akce se koná 3. června, a jako v minulých letech hvězdicová jízda bude mít více startů v zapojených městských částech Prahy.

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Veleslavín hostí sportovní hry zrakově postižené mládeže

22. května 2023 ve 12:25

Sportovní hry zrakově postižené mládeže jsou každoroční příležitostí pro děti se zbytky zraku z celé republiky, jak se setkat, společně si zasportovat a zažít něco nevšedního. 

Praha 2 vesluje

16. května 2023 v 08:39

Festival trenažérového veslování na náměstí Míru v pátek 19. května v 9 hodin.

Den dětí plný sportu

15. května 2023 ve 12:29

Praha 4 zve školáky i předškoláky na Roztylské náměstí. Ve čtvrtek 1. června se koná Dětský den. 

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Charitativní běh v Milíčovském lese

11. května 2023 v 07:25

V Milíčovském lese na dětském hřišti Vodnická odstartuje dne 13. května v 15 hodin charitativní běh.

Běh metropole Prahy 11

10. května 2023 ve 12:41

V neděli 14. května v 10 hodin odstartuje Běh metropole Prahy 11.

Praha 13: V Třebonicích se bude hrát nohejbal

10. května 2023 v 07:22

Nohejbalový turnaj se hraje 20. května. Výtěžek dostanou mladí hasiči z Třebonic.

Další články
Nahoru