Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín
Sokolského běhu se v Praze tradičně zúčastní i známé osobnosti. Foto: Raul

Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín

Třetího ročníku Sokolského běhu republiky se zítra po celé republice zúčastní na čtyři tisícovky běžců, od Ostravy až po Plzeň. Na hlavní závod v Praze se lze registrovat přímo na místě startu u Tyršova domu od 10 do 13 hodin.

„V Praze si užijete atraktivní trasu Petřínskými sady s krásnými výhledy a spoustou překvapení přímo na trati. Bohatý doprovodný program včetně tomboly nenechá napospas nudě žádného z přítomných závodníků,“ zve za organizátory Richard Valoušek. 

Sokolský běh republiky podle něj není jen o běhání, ale především o zážitcích. Na hlavní trase v délce 6,7 kilometru od Tyršova domu přes Petřínské sady si připomeneme nejslavnější okamžiky i osobnosti československého sportu, jako jsou například zlatí hoši z Nagana, nezapomenutelná Věra Čáslavská nebo legendární zlaté ME ve fotbale v roce 1976.

Svůj běh si užijí i děti, pro které budou na Kampě připraveny trasy v délce 0,5 a 0,8 kilometru.

Pro závodníky bude v zázemí Tyršova domu připravený doprovodný program, těšit se mohou na tombolu, kapelu a stánky partnerů. V ČEZ Energy zóně zájemci podpoří jízdou na handbiku neziskovou organizaci Českou obec Sokolskou.

Na trase si pak nezapomeňte zapnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem a pomozte i dalším projektům Nadace ČEZ. Na stánku Generali Investments CEE se můžete nechat otejpovat a s dětmi navštívit dílničku. Společnost Madeta zajistí stánek s dobrotami, aby vám nedošla energie.

Všechny stánky pak spojí sokolská aktivita, kterou si připomeneme takzvané Sokolské patero. Díky podpoře MČ Prahy 1 můžete na závod přijet na kole a bezpečně si jej u nás uschovat. V neposlední řadě se v zázemí závodu můžete osobně setkat i se samotným Antonínem Panenkou a zkusit si s ním kopnout penaltu.

„Každý účastník pražského závodu obdrží startovní balíček s tričkem Under Armour v designu Sokolského běhu republiky, samolepkami na tvář, občerstvením od našich partnerů. Po doběhnutí se na hrudi každého závodníka zaleskne originální medaile ve tvaru lipového listu, kterou můžete následně využít také jako brož či přívěsek,“ říká Valoušek.

„Startovní čísla máme i pro dosud nepřihlášené, stačí jen dojít k Tyršovu domu a vyběhnout se všemi ostatními. Veškeré informace dohledáte na webu www.behrepubliky.cz,“ dodává.


Autor: puc

Praha 6: Bruslení na Vypichu

1. prosince 2022 v 09:57

Od 1. prosince je v provozu kluziště na Vypichu.

Bruslení na Střeláku startuje

1. prosince 2022 v 07:56

Ve čtvrtek 1. prosince zahajuje provoz kluziště na Střeleckém ostrově. Kluziště bude v provozu do 31. ledna 2023 denně od 14 do 21, o víkendech od 12 do 21 hodin. Vstup pro občany Prahy 1 je zdarma, pro ostatní za 50 korun. Brusle je možné zapůjčit na místě za částku...

Praha 11: Cyklojízda pro seniorky a seniory

30. listopadu 2022 v 06:39

Jihoměstká sociální pořádá v pondělí 5. prosince již pátou vánoční cyklojízdu pro seniorky a seniory s Mirjou.

Praha 11: Hájecký běh pro dobrou věc 2022

29. listopadu 2022 v 07:43

FC Háje Jižní Město zve v neděli 4. prosince od 14 na charitativní běh. K dispozici jsou dvě tratě, na 2 a 4 kilometry a teplé občerstvení pro malé i velké. Před startem bude vybíráno dobrovolné startovné.

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Na čapadle se bruslí

19. listopadu 2022 ve 14:29

Od dnešního dne je možné bezplatně využívat ledové kluziště na čapadle u Hollaru na Smetanově nábřeží.

Mezinárodní turnaj mužů Prague Classic 2022

28. října 2022 ve 12:40

Od 10. do 13. listopadu bude v curlingové hale Roztyly probíhat mezinárodní turnaj mužů Prague Classic 2022, který je součástí Světové curlingové série WCT.

Sokolský běh republiky zavede účastníky do Petřínských sadů

24. října 2022 v 10:23

Čtvrtý ročník akce Sokolský běh republiky se koná na den výročí vzniku samostatného Československého státu 28. října.

Jóga na radnici v Nuslích

16. října 2022 v 07:55

Kurzy jógy v budově historické radnice v Praze 4 Nuslích na Táborské se konají každé pondělí v 17:15 a 18:30 hodin. Kurzy jsou pro veřejnost zdarma.

Turnaj a prezentace cílových sportů v Praze 6

10. října 2022 v 07:31

V areálu TJ Sokol Liboc se uskuteční v sobotu 15. října turnaj a prezentace v následujících sportech: bowls, petanque, molkky a ruské kuželky. Návštěvníci si budou moci všechny tyto cílové sporty vyzkoušet, unikátní je zejména možnost zahrát so bowls. V areálu TJ Sokol Liboc jsou k dispozici...

Finále Bike Ranch cupu 2022

6. října 2022 ve 21:02

Osmý ročník seriálu závodů na horských kolech Bike Ranch cup O pohár starosty Prahy 9 pokračuje 9. října v parku Třešňovka v ulici Pod Šancemi v Praze 9 čtvrtým finálovým závodem.

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Další články
Nahoru