Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín
Sokolského běhu se v Praze tradičně zúčastní i známé osobnosti. Foto: Raul

Sokolský běh republiky se poběží i v Praze, skoro sedmikilometrová trasa vede přes Petřín

Třetího ročníku Sokolského běhu republiky se zítra po celé republice zúčastní na čtyři tisícovky běžců, od Ostravy až po Plzeň. Na hlavní závod v Praze se lze registrovat přímo na místě startu u Tyršova domu od 10 do 13 hodin.

„V Praze si užijete atraktivní trasu Petřínskými sady s krásnými výhledy a spoustou překvapení přímo na trati. Bohatý doprovodný program včetně tomboly nenechá napospas nudě žádného z přítomných závodníků,“ zve za organizátory Richard Valoušek. 

Sokolský běh republiky podle něj není jen o běhání, ale především o zážitcích. Na hlavní trase v délce 6,7 kilometru od Tyršova domu přes Petřínské sady si připomeneme nejslavnější okamžiky i osobnosti československého sportu, jako jsou například zlatí hoši z Nagana, nezapomenutelná Věra Čáslavská nebo legendární zlaté ME ve fotbale v roce 1976.

Svůj běh si užijí i děti, pro které budou na Kampě připraveny trasy v délce 0,5 a 0,8 kilometru.

Pro závodníky bude v zázemí Tyršova domu připravený doprovodný program, těšit se mohou na tombolu, kapelu a stánky partnerů. V ČEZ Energy zóně zájemci podpoří jízdou na handbiku neziskovou organizaci Českou obec Sokolskou.

Na trase si pak nezapomeňte zapnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem a pomozte i dalším projektům Nadace ČEZ. Na stánku Generali Investments CEE se můžete nechat otejpovat a s dětmi navštívit dílničku. Společnost Madeta zajistí stánek s dobrotami, aby vám nedošla energie.

Všechny stánky pak spojí sokolská aktivita, kterou si připomeneme takzvané Sokolské patero. Díky podpoře MČ Prahy 1 můžete na závod přijet na kole a bezpečně si jej u nás uschovat. V neposlední řadě se v zázemí závodu můžete osobně setkat i se samotným Antonínem Panenkou a zkusit si s ním kopnout penaltu.

„Každý účastník pražského závodu obdrží startovní balíček s tričkem Under Armour v designu Sokolského běhu republiky, samolepkami na tvář, občerstvením od našich partnerů. Po doběhnutí se na hrudi každého závodníka zaleskne originální medaile ve tvaru lipového listu, kterou můžete následně využít také jako brož či přívěsek,“ říká Valoušek.

„Startovní čísla máme i pro dosud nepřihlášené, stačí jen dojít k Tyršovu domu a vyběhnout se všemi ostatními. Veškeré informace dohledáte na webu www.behrepubliky.cz,“ dodává.


Autor: puc

Praha 13: Orientační běh ve Stodůlkách

9. května 2022 ve 13:37

Nejlepší orientační běžci z republiky zavítají o víkendu 14. – 15. května do Stodůlek na sprintová mistrovství České republiky. V sobotu je na programu nejkratší individuální disciplína – sprint, která se běhá z pravidla 15 minut ve městech a parcích. Centrum závodu bude areál ZŠ Trávníčkova,...

Rodinné sportovní hry 2022 v Praze 13

8. května 2022 ve 13:22

V desátém ročníku tradičních her se můžete těšit na sportování od tzv. retro her až po dnešní aktivity, jako např. taneční rozcvičení, skákací gumy, školka s míčem, školka se švihadlem, skok do dálky, překážková dráha, indoboard, kajman a další aktivity.

Praha 4: Začíná oblíbená Jóga v parku

29. dubna 2022 v 08:46

Příznivci jógy a cvičení z Prahy 4 mohou opět navštěvovat jógu ve venkovních prostorách. V Centrálním parku Pankrác se bude cvičit pravidelně každé pondělí od 2. května, pokud bude přijatelné počasí.

Běh proti homofobii

27. dubna 2022 ve 12:27

Areál pražských Žlutých lázní bude v neděli 22. května hostit 12. ročník charitativního běhu FUN&RUN. Přijít může každý, kdo chce svou účastí vyjádřit postoj proti diskriminaci a stigmatizaci osob s menšinovou sexuální orientací, rodovou identitou a lidí...

Jóga v parku Malinová - Chrpová

26. dubna 2022 v 07:53

Od května do září si v Praze 10, v parku Malinová – Chrpová, můžete každé úterý zacvičit zdarma jógu. Lekce začínají v 18 hodin.

Víte, jaké jsou vaše rodinné sportovní schopnosti? Zkuste Prosecký orienťák

22. dubna 2022 v 08:00

Po dvouleté pauze máte možnost se na akci Prosecký orienťák opět poměřit s jinými rodinami. Letos pro vás chystá Dům dětí a mládeže Praha 9 již 5. ročník.

Tradiční rybářské závody

19. dubna 2022 v 09:15

Tradiční rybářské závody v Třebonicích pořádají městská část Praha 13 a Rybářský kroužek SDH Třebonice v sobotu 23. dubna od 7 do 13 hodin.

Run for Ukraine v parku Ladronka

15. dubna 2022 v 10:12

Charitativní běh, kde hlavní myšlenkou akce je sejít se a vybrat co nejvyšší finanční podporu na pomoc těm, kteří ji v dnešní době potřebují nejvíce.

Noční běh pro Světlušku

7. dubna 2022 ve 13:40

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli nutným opatřením přesouvaly běhy do podzimních termínu, odstartovala opět s příchodem jara. 

Oběh Prahy 6

1. dubna 2022 v 08:02

V sobotu 2. dubna zve radnice Šestky na charitativní akci Oběh Prahy 6.

Pražané cvičili pro pacienty s roztroušenou sklerózou

1. dubna 2022 v 07:43

Téměř 500 lidí si o víkendu společně zacvičilo, aby podpořili pacienty roztroušenou sklerózou (RS). Zapojili se totiž do jedenáctého ročníku Maratonu s roztroušenou sklerózou MaRS. 

Mezinárodní Halový pohár dračích lodí v sobotu v Praze

10. března 2022 v 10:20

V sobotu 12. března se koná celý den v Praze Podolí finále letošního jubilejního 10. ročníku mezinárodního halového závodu dračích lodí. 

Praha 4: Hledání sportovce roku 2021 míří do finále

9. března 2022 v 15:22

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2021 vstupuje do svého druhého kola a za brzy pozná vítěze. K vyhlášení dojde 24. března 2022 v prostorách historické budovy radnice v Nuslích na Táborské ulici, kde městská část Praha 4 ocení nominované sportovce, trenéry...

TJ Sokol Praha-Krč zve na Den sportu pro Ukrajinu

8. března 2022 v 11:55

Akce, která proběhne v sobotu 12. března od 9 hodin v areálu TJ Sokol Praha-Krč, je primárně určena pro rodiny válečných uprchlíků z Ukrajiny. 

Další články
Nahoru