dnes
Pátek - oblacno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Pražská doprava

Pod magistrálou praskl vodovod, doprava v centru kolabuje

Havárie vodovodu na náměstí I. P. Pavlova uzavřela v pondělí ráno Sokolskou ulici od křižovatky s Ječnou ulicí. Uzavření této části Severojižní magistrály představuje vážnou dopravní komplikaci.

Pro automobilovou dopravu jsou ve spolupráci s Policií ČR vytyčeny objízdné trasy. „Nejezděte vůbec do centra autem. Skončíte v kolonách," vzkazují řidičům policisté. Aktuální informace o průjezdnosti pražských silnic najdete zde.

Příčinou je porucha vodovodního řadu, voda z prasklého potrubí o průměru 350 milimetrů unikala prasklinou v komunikaci na povrch.

Jak dlouho uzavírka potrvá, či kdy bude zprovozněn alespoň jeden jízdní pruh, zatím nelze odhadnout. Kolem úterního poledne by mohly být pro dopravu zprovozněny na komunikaci Sokolská dva zúžené jízdní pruhy.

Autobusová linka č. 148 a linky č. H1, 504, 505, 510 a 511 dočasně mění trasu a zastávky, informace na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy: http://www.dpp.cz/havarie-vodovodniho-radu-v-ulici-sokolska/ . 

Příčinou havárie je porucha vodovodního řadu, voda z prasklého potrubí vytvořila pod komunikací kavernu. Opravu provádí Pražské vodovody a kanalizace.


Provoz na Vinohradské bude v sobotu omezen

Dnes v 07:19

V sobotu 23. února od 10 do 16 hodin bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 10. V uvedené době bude uzavřen úsek Na Palouku – Za strašnickou vozovnou ve směru do centra.

Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

19. února 2019 v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Další články
Nahoru