Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Sokolové spouští další ročník projektu na podporu dárcovství krve
Samotný odběr trvá zpravidla 4 až 8 minut. Ilustrační foto: archiv

Sokolové spouští další ročník projektu na podporu dárcovství krve

Při příležitosti 159. výročí založení Sokola spouští Česká obec sokolská (ČOS) projekt Sokolská kapka krve na podporu dobrovolného dárcovství krve.

„Sestry a bratři, ukažme, že právě sokolové jsou ti, na které je spolehnutí! Jděte, prosím, darovat krev. Zejména má prosba směřuje k čerstvě plnoletým až třicetiletým členům našeho spolku. Budu samozřejmě velice ráda, když se zapojí i sympatizanti Sokola, vaši kamarádi ze škol nebo vaši kolegové z práce,“ říká k letošnímu ročníku starostka ČOS Hana Moučková.

„Získání nových, mladých dárců, kteří jsou aktivní, je vždy velkým přínosem, protože je nutná neustálá obměna a doplňování dárcovské základy,“ říká primář hematologie Ústřední vojenské nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze Miloš Bohoněk.

Krev mohou darovat dobrovolníci mezi 18ti a 60ti lety, opakovaní dárci nejdéle do 65 let. Právě tým ÚVN Praha bude ve středu 17. února přímo v Tyršově domě – sídle Sokola – odebírat krev dobrovolným dárcům z pražských tělocvičných jednot. Odběry se budou konat od 8 do 11 hodin.

Sokolská kapka krve je projekt, který napříč republikou funguje od roku 2015. Od začátku projektu sokolové darovali více než 700 litrů krve. Rekordmanem je Josef Nekovář, se 120 odběry. Za svůj přístup získal nejen Zlatý kříž Českého červeného kříže II. třídy, ale i Cenu Fair play Aloise Hudce v anketě Sokol roku 2019.

V letošním roce bude zahájen projekt v úterý 16. února – v den 159. výročí založení Sokola (1862). Darovat krev se Sokolem je možné po celý rok. Členové jednotlivých tělocvičných jednot se nahlašují sokolskému koordinátorovi projektu s počty odběrů. Nejaktivnější členové Sokola a všichni prvodárci jsou odměněni.

Nejbližší odběrové místo mohou zájemci najít na webu http://darovanikrve.cz/.


Praha 13 zve na šestý ročník Dne zdraví

10. května 2021 v 09:51

Ve středu 16. června se koná tradiční akce radnice třinácté městské části Den zdraví 2021.

Kuře na paprice pro dceru. Vaří Jan Punčochář

7. května 2021 ve 12:12

Nejoblíbenější jídlo dcery Jana Punčocháře je kuře na paprice! Ne ledajaké, ale z čerstvé papriky.

Startuje osvětová kampaň na podporu vzdělávání dětí s těžkým postižením a na podporu jejich asistentů

4. května 2021 ve 20:20

Mají právo a povinnost se vzdělávat, ale nemají možnost chodit do školy. Po změně financování speciálních škol a zrušení dotací na takzvaná podpůrná opatření, která, zahrnovala i mzdy individuálních asistentů, je vzdělávání dětí s tím nejtěžším postižením zásadně ohroženo. Mnoho dětí s těžkým...

Unikátní iMUCHA Show míří na EXPO Dubaj

28. dubna 2021 v 11:33

Velkolepá mezinárodní multimediální iMUCHA Show se na jaře roku 2022 stane součástí českého pavilonu na EXPO v Dubaji. Zařazení show do výběru exkluzivních prezentací toho nejlepšího z jednotlivých zemí v rámci prestižní a nejvýznamnější kosmopolitní výstavy svědčí o její špičkové kvalitě a...

Další články
Nahoru