dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Sociolog Hampl měl přednášku pod hlavičkou Bloku proti islámu. Jste lhář, napadli ho
Posprejovaná fasáda zdi vinárny. Foto: archiv

Sociolog Hampl měl přednášku pod hlavičkou Bloku proti islámu. Jste lhář, napadli ho

Zeď pražské vinárny U Papežů posprejoval neznámý vandal. V chodovském podniku se v pátek konala od 19. hodin přednáška sociologa a představitele Bloku proti islámu (BPI) Petra Hampla. Na zdi se objevil nápis „Hampl = lhář“.

Hamplova večerní přednáška s názvem Sociologický pohled na sluníčko byla o generačních konfliktech, sociálních rozdílech, ideologiích a scénářích dalšího vývoje české společnosti i celé evropské civilizace. Zmiňovaný nápis urážející sociologa se na zdi vinárny objevil už v průběhu pátečního odpoledne.

„Blok proti islámu upozorňuje na to, že se jedná už o opakovaný případ, kdy jsou jeho představitelé tímto zbabělým způsobem dehonestováni. Navíc se jedná o klasický případ vandalismu, kdy je ničena fasáda soukromého majitele,“ uvedl BPI v tiskovém prohlášení.

„Události ze silvestrovské noci v Německu ukázaly, že tisíce nelegálních migrantů opravdu nejsou ochotni se přizpůsobit naší kultuře a dodržovat naše zákony. Vítači uprchlíků a proislámští aktivisté již nemají odvahu veřejně diskutovat, proto se uchylují k takovým zbabělým akcím,“ odsoudil vandalský čin Petr Hampl.

V prostorách vinárny U Papežů ve čtvrté městské části proběhlo už několik akcí BPI. Před měsícem se tam například konal druhý sněm protiislámského spolku.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru