dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Sociální problematika je moje poslání, říká ve volbách kandidující ředitel domova pro seniory
Hlavní budova Domova pro seniory Malešice. Foto: archiv

Sociální problematika je moje poslání, říká ve volbách kandidující ředitel domova pro seniory

Na čtvrtém místě kandidátky Nezávislí pro Prahu 10 pro říjnové komunální volby je ředitel Domova pro seniory Malešice Evžen Kokeš. Proč se rozhodl kandidovat a jaké jsou jeho cíle? Nejen o tom si povídal se serverem Pražský patriot.

Rozhodl jste se kandidovat v rámci nového politického hnutí Nezávislí pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší desítku. Proč?
Byl jsem osloven starostou MČ Praha 10 a zakladatelem hnutí Nezávislí pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší desítku Bohumilem Zoufalíkem, jehož práce si velice vážím, zda bych toto hnutí nepodpořil svojí kandidaturou. Vzhledem k tomu, že na Praze 10 bydlím a dlouhodobě se zde věnuji sociální problematice, která mě velice zajímá a je pro mě výzvou, rozhodl jsem se kandidovat.

Co říkáte na další kandidáty hnutí? Znáte se s nimi osobně?
Většinu kandidátů znám osobně a vím, že jsou to odborníci ve svých profesích, kteří mají praktické znalosti a zkušenosti. To považuji také za důvod, proč by je lidé měli volit.

kokes-seniori-malesice-nahled

Evžen Kokeš

Je nasnadě, že se v případě svého zvolení budete chtít věnovat sociální problematice. Nebo se pletu?
Ne, nepletete. Sociální problematika je u mě na prvním místě. Beru ji jako poslání a možnost pozitivně ovlivnit život spoluobčanů kolem nás.

Na jaké další oblasti byste se zaměřil?
Prioritou je pro mě sociální oblast, práce se seniory a mladými rodinami s dětmi.

Jste s kroky, které radnice desáté městské části podniká v posledních letech v sociální oblasti spokojen?
Úsilí, které radnice desáté městské části v čele se stávajícím starostou v posledních letech v sociální oblasti, vyvinulo, je obdivuhodné a přineslo své ovoce. Za zmínku stojí rekonstrukce a otevření Vršovického zámečku pro seniory, cvičení na veřejných místech, kurzy Nordic Walking a PC kurzy.

V Domově pro seniory Malešice působíte již od roku 2002. Vypracoval jste se z funkce referenta až na pozici ředitele. Jak se domov za dvanáct let změnil?
Během uplynulých 12 let byly v Domově pro seniory Malešice rozšířeny poskytované sociální služby, více se zaměřujeme na volnočasové, rehabilitační, sportovní a terapeutické aktivity klientů s přihlédnutím k jejich individuálním potřebám. V souvislosti s otevřením nového Alzheimer centra došlo k navýšení kapacity počtu lůžek na celkových 248.

Vámi zmíněné nově vybudované Alzheimer centrum, poskytující službu „domov se zvláštním režimem“, bylo otevřeno letos v dubnu právě v rámci Domova pro seniory Malešice. Můžete tuto službu v centru blíže popsat?
Domácí péče o lidi, kteří mají Alzheimerovu chorobu, je pro rodinu velice náročná a zatěžující. Tato nemoc je nevyléčitelná a pro každého postiženého znamená významné omezení běžného života a soběstačnosti. Tito lidé potřebují trvalý 24hodinový dohled. Služba „Domov se zvláštním režimem“ je zcela specifická, neboť odbornou péčí lze průběh choroby zpomalit, a tím zkvalitnit život nemocným i jejich rodinám.

Málokdo ví, že projekt stavby malešického domova má jistou spojitost s Tančícím domem na vltavském nábřeží. Jakou?
Oba projekty, Tančící dům i Domov pro seniory Malešice, mají společného autora v osobě architekta Vlada Miluniče.


ANO, ČSSD a Strana zelených se v Praze 8 dohodly na koalici, ODS bude po letech v opozici

23. října 2014 v 17:02

Série povolebních jednání v Praze 8 vyústila k dohodě. Koalici uzavřelo vítězné hnutí ANO s Českou stranou sociálně demokratickou a se Stranou zelených.

Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru