dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražská politika

Sociální portál Prahy 10 si získává stále větší oblibu

Stále větší oblibu si u občanů získává Sociální a zdravotní portál městské části Praha 10. V letošním roce ho navštíví měsíčně v průměru 2000 uživatelů, kteří si zobrazí více než 8500 stránek a na portálu stráví průměrně 3,5 minuty.

Ze statistik, které má městská část Praha 10 k dispozici, dále vyplývá, že mezi nejčastěji navštěvované patří stránky s informacemi pro seniory, pro rodiče s dětmi a pro osoby se zdravotním postižením. Z hlediska témat se uživatelé zajímají především o problematiku bydlení, péče o blízké a péče o děti.

V TOP 15 nejnavštěvovanějších stránkách se nachází i katalog poskytovatelů sociálních služeb a informace o komunitním plánování.

„Těší nás, že i přesto, že jde o nový portál, začíná si postupně nacházet u obyvatel oblibu a stává se dalším cenným informačním kanálem zaměřeným na potřeby v oblasti sociální a zdravotnictví. Zájemci na stránkách naleznou přehledné mapy našich sociálních a zdravotních zařízení, kontakty a dozvědí se aktuality a novinky z těchto oblastí,“ popisoval starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Od listopadu loňského roku do konce února letošního roku navštívilo nový sociální portál městské části Praha 10 téměř šest a půl tisíce zájemců o informace ze sociální a zdravotní oblasti. Přitom až dvojnásobný nárůst návštěvníků těchto webových stránek je zřejmý v prvních dvou měsících roku 2014.

„Ukazuje se, že o zřizované elektronické služby je u občanů velký zájem.  Důkazem kvality toho je i nově zřízený web naší městské části, který neustále zlepšujeme a nabízíme prostřednictvím jeho stránek občanům, podnikatelům i návštěvníkům přehledné informace i elektronické služby, za což jsme nedávno získali Zlatý erb a také cenu v kategorii „Nejlepší elektronická služba“. Důkazem rozvoje poskytovaných služeb je i sociální portál,“ popisoval starosta Zoufalík.

Portál nabízí občanům samozřejmě také možnost komunikace s pracovníky odboru sociálního ÚMČ Praha 10 prostřednictvím portálové pošty s využitím e-mailových kontaktů či formulářů pro dotazy přímo na stránkách portálu.

Přehledný sociální portál nabízí návštěvníkům informace v rubrikách Rodina a děti, Mládež, Senioři, Osoby se zdravotním postižením, Osoby ohrožené závislostí a Člověk v nesnázích.  Dále jim umožňuje snadnou orientaci pro vyřizování svých záležitostí v rubrice „Potřebuji řešit“, kde naleznou potřebné informace o bydlení, péči o dítě, při ztrátě zaměstnání, péči o blízké, řešení konfliktů včetně domácího násilí, ale i z oblasti právního poradenství či zařizování věcí v případě úmrtí. Zároveň se na těchto stránkách mohou zájemci dozvědět o nových projektech městské části, grantech či komunitním plánování.

Nechybí zde ani přehled městských zařízení zabývajících se pomocí lidem v sociální a zdravotnické oblasti. Navíc stránky umožňují i virtuální prohlídku těchto zařízení, jako Léčebny dlouhodobě nemocných ve Vršovicích, Domova pro seniory U Vršovického nádraží a Zvonková nebo Domova se zvláštním režimem.

Od poloviny dubna bude k dispozici i virtuální prohlídka Domova spokojeného stáří ve Vršovickém zámečku. „Naším cílem je soustředit velkou škálu užitečných informací, týkající se sociální a zdravotní oblasti v jednoduché a přehledné formě, abychom ulehčili občanům orientaci a rozhodování při řešení rozmanitých situací v sociální oblasti, “ dodal starosta Zoufalík.

 


Další články
Nahoru