Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Sociální nadační fond spouští program na podporu lidí se zdravotním znevýhodněním

Hlavní město Praha startuje prostřednictvím Sociálního nadačního fondu již třetí program na pomoc znevýhodněným Pražanům. Ten je určen lidem se závažným zdravotním znevýhodněním, kteří potřebují podporu nebo péči další osoby či zajištění léčebného režimu, aby bylo možné předejít ústavní péči.

Cílem tohoto programu je rovněž pomoci těmto lidem k lepšímu uplatnění a zvýšení šance na úspěšné začlenění do společnosti, a to prostřednictvím zajištění podmínek a podpory pro jejich profesní i osobní rozvoj.

Sociální nadační fond hlavního města Prahy může pomoci žadatelům, kteří si již ověřili všechny relevantní možnosti podpory od státu a zažádali o ně (příspěvek na péči, příspěvek na mobilitu, příspěvek na zvláštní pomůcku či příspěvek na rekvalifikaci apod.), a to v případech, kdy je tato přiznaná podpora pro jejich potřeby nedostatečná, nepřichází v pravý čas nebo přiznána nebyla.

Program podpory nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním je rozdělen na tři podprogramy, ve kterých lze žádat o několik typů nadačních příspěvků:

1. S někým to zvládnu lépe
V tomto podprogramu lze získat příspěvek na pomoc další osoby. Někdo druhý může podat pomocnou ruku v situacích, které musí člověk v důsledku svého zdravotního stavu zvládat, a to například formou osobní asistence nebo psychoterapeutických či právních služeb.

2. Překonám bariéry
V tomto podprogramu lze žádat o příspěvek na léčebné výlohy, zvláštní pomůcky a další náklady spojené např. s osobní asistencí či dopravou potřebné pro zmírnění a překonání překážek, se kterými se tito lidé musí potýkat.

3. Můžu se lépe uplatnit
V tomto podprogramu lze žádat o finanční prostředky na zajištění vzdělávacího kurzu či pomůcek nezbytných pro výkon práce, například v rámci přípravy na zaměstnání či rozšíření znalostí a dovedností nebo např. na vybavení nezbytné pro přípravu na povolání či jeho výkon povolání (např. speciální software, masážní podložka apod.).

Žádost o nadační příspěvek se podává online prostřednictvím systému Grantys. Veškeré informace a návody, jak si o příspěvek zažádat, jsou dostupné na stránkách fondu zde.

Sociální nadační fond založilo město Praha v červnu 2022. Jeho úkolem je poskytovat finanční a věcnou pomoc Pražanům, kteří se z různých důvodů ocitli v tíživé sociální situaci, avšak nemohou využít jiné zdroje, ať už státní nebo obecní pomoci. Čtyři programy podpory jsou koncipovány tak, aby doplnily bílá místa na mozaice pomoci.Autor: Cen

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru