dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
1°C
Sociální demokraty povede do parlamentních voleb v Praze náměstek primátorky Petr Dolínek
Petr Dolínek. Foto: archiv MHMP

Sociální demokraty povede do parlamentních voleb v Praze náměstek primátorky Petr Dolínek

Sociální demokraty povede v Praze do sněmovních voleb stranický místopředseda a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Členové ČSSD mu při volbě lídra dali v hlasování těsně přednost před ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem.

Dolínek získal podporu od 375 sociálních demokratů (50,58 %). Ludvík, který ve volbě získal jen o 14 hlasů méně, na kandidátce nebude. Oznámil, že v politice v podstatě končí a nebude už obhajovat funkci předsedy ČSSD v metropoli.

„Rozhodně už se o post (v čele pražské ČSSD) ucházet nehodlám. Tady vyhrála určitá skupina, tady už bude v Praze rozhodovat někdo jiný," řekl Ludvík, který se může po vládní misi vrátit k řízení pražské motolské nemocnice.

„Tento rok je zlomový nejen pro naši zemi, ale i pro mě osobně. Členové strany mě v březnu zvolili místopředsedou a nyní lídrem kandidátky v Praze. Moc si toho vážím a chci říct, že budu dělat všechno pro vítězství sociální demokracie v těchto klíčových volbách,“ komentoval výsledek zvolený lídr Dolínek. Do volební urny v Lidovém domě vhodilo svůj hlas 40 % pražských sociálních demokratů.

Hlasováním, při kterém do volební urny v Lidovém domě vhodilo svůj hlas 40 % pražských sociálních demokratů, byla také určena definitivní podobu kandidátní listiny. Z druhého a třetího místa se o přízeň voličů budou ucházet náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký a náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.   .

Pražským lídrem hnutí ANO je ministr obrany Martin Stropnický, kandidátku KSČM povede v metropoli poslankyně Marta Semelová. Na prvním místě listiny TOP 09 bude Karel Schwarzenberg. Občanští demokraté postavili do čela kandidátky poslankyni Janu Černochovou a koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých místopředsedu Sněmovny Petra Gazdíka (STAN).


Další články
Nahoru