dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Sociální demokraté se vrací do hry o pražskou koalici. Jediná možnost, připouští TOP 09
Sociální demokraté možná budou součástí nové pražské koalice. Zleva zastupitelé Miloslav Ludvík a Lukáš Kaucký. Foto: Jindřich Dvořák

Sociální demokraté se vrací do hry o pražskou koalici. Jediná možnost, připouští TOP 09

Pražská TOP 09 chce při vyjednávání o nové pražské koalici oslovit ČSSD. Novinářům to dnes řekl předseda zastupitelů TOP 09 Václav Novotný. Na dnešním jednání o nové koalici od projektu odstoupili tři nezávislí zastupitelé okolo bývalého primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP 09). Koalice TOP 09, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) a Pirátů podporovaná ODS tak má v 65 členném zastupitelstvu pouze 32 hlasů.

„Ano, oslovíme sociální demokraty, to je jediná možnost," řekl po dnešní koaliční schůzce Novotný.

Zastupitelský klub ČSSD má osm členů. Piráti ale už dříve uvedli, že nepodpoří ani nevstoupí do žádné rady, ve které usedne ČSSD nebo ODS. Právě kvůli tomuto rozhodnutí v původním plánu nebyla ODS v radě, menšinovou koalici by pouze podpořila.

TOP 09 dosud jednala s Trojkoalicí a piráty o menšinové radě, kterou by podpořila ODS a právě zmínění tři nezávislí. Pokud by se tak stalo, měla by koalice v 65členném zastupitelstvu většinu 35 hlasů. Po dnešním rozhodnutí nezávislých mají pouhých 32 hlasů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru