dnes
Úterý - obcasny-dest
16°C
zítra
Středa - jasno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
25°C
Sochy Oty Janečka najdete na Bastionu
V Horské ulici v Praze 2 najdete po celý rok sochy Oty Janečka. Foto: Praha 2 /2x/

Sochy Oty Janečka najdete na Bastionu

V restauraci Bastion v Horské ulici v Praze 2 byla včera slavnostně zahájena další ze zdejších venkovních výstav, vidět můžete sochy Oty Janečka, jehož sté narozeniny si letos v srpnu připomeneme.

Janeček je znám spíše jako malíř, většina bronzových plastik vystavených na Bastionu nebyla dosud nikdy veřejnosti představena.

Při vernisáži hovořili místostarosta Prahy 2 Jaroslav Šolc, kurátor výstavy Milan Martiník a majitel restaurace Jan Bublík. Jako poslední o tvorbě svého otce promluvil Tomáš Janeček.

Ota Janeček měl pouze dvě hlavní sochařská období, 40. léta minulého století, z nichž vzešla jeho kubistická díla, a 60. léta. Expozici udělila záštitu starostka Prahy 2 Jana Černochová a na Bastionu jí můžete vidět celý jeden rok.

ota-janecek-bastion-1


V Galerii 1 bude vystavovat Jitka Dosoudilová

Včera v 18:54

Praha 1 zve na retrospektivní výstavu, která mapuje výtvarnou dráhu autorky od prvních pokusů až po sofistikovanou hru jednotlivých projekčních ploch, jež tvoří její současnou tvorbu.

Toulání s dětmi Prahou 15

2. srpna 2020 v 15:38

Radnice Prahy 15 připravuje knížku Toulání s dětmi Prahou 15. Na 150 stranách se seznámíte s 15 pohádkovými postavami v 15 příbězích a básničkách.

Sofie Švejdová / +50°C / Pragovka Gallery Pop-Up

30. července 2020 v 07:22

Pragovka Gallery zve na výstavu Sofie Švejdové. Leitmotivem autorčiny malby je tematizace „místa“ a jeho situační proměny. Rejstřík fyzicky existujících míst, s nimiž autorka pracuje, se dělí na prostory uzavřené (např. pokoje, sály, chodby, koupelny ad.) a otevřené (zahrada, les, park, volná...

Ke kořenům. Výstava v Galerii Skleňák

28. července 2020 v 15:55

Praha 6 ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice zvou na zahájení výstavy ukrajinských krojů Ke kořenům před Skleněným palácem na náměstí Svobody v Galerii Skleňák.

Výstava Jana Saudka v Malostranské besedě se prodlužuje do konce prázdnin

25. července 2020 v 07:27

Výstava Jan Saudek „85“, která v podkrovních prostorách Galerie Malostranské besedy probíhá od poloviny května se znovu prodlužuje. Expozice nejslavnějších Saudkových fotografií, ale i těch dosud nezveřejněných, bude k vidění až do konce letních prázdnin. 

Legendy Miroslava Khola v Galerii 9

23. července 2020 ve 12:34

S výstavou Legendy se portrétní fotografií vrací po několika letech do Galerie 9 fotograf Miroslav Khol.

Hudbu šlechtických dvorů nabídnou Letní slavnosti staré hudby

23. července 2020 v 07:21

Na hudbu známých i méně známých autorů komponovanou pro šlechtické dvory ve Francii, Španělsku, Itálii, Švédsku i u nás láká od čtvrtka 23. července festival Letní slavnosti staré hudby.

Další články
Nahoru