Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Bronzové sochy miminek se vrací do zahrady na Kampě
Miminka budou převezena zpátky na své místo. Foto: P1

Bronzové sochy miminek se vrací do zahrady na Kampě

V úterý 17. října se vrátí do nově zrekonstruované Odkolkovské zahrady na Kampě sochy miminek, které byly po dobu prací dočasně přesunuty k Rybářskému domečku.

Na začátku srpna letošního roku odstartovala rekonstrukce Odkolkovské zahrady v parku Kampa, kde byly umístěny oblíbené sochy miminek sochaře Davida Černého. Ty našly své dočasné útočiště nedaleko, u Rybářského domečku.

Plánované práce jsou ukončeny a v úterý 17. října v 7 hodin ráno budou Miminka převezena zpátky na své místo. V rámci rekonstrukce Odkolkovské zahrady došlo k úpravě povrchů cest u Sovových mlýnů, byl instalován nový mobiliář.

Vedení Prahy 1 na konci července schválilo zapůjčení pozemku u Rybářského domečku, kam se Miminka sochaře Davida Černého mohla přesunout a zůstat tam dva měsíce.

První městská část tak vyhověla žádosti Musea Kampa, aby sochy po dobu rekonstrukce povrchu v části parku zůstaly na Kampě a byly přesunuty na jiné místo. 

„Myslím, že sochy miminek se vedle Žižkovského vysílače staly neodmyslitelnou součástí i v případě parku Kampa. Proto mám pocit, že by bylo zbytečné je z parku po dobu rekonstrukce zcela odstranit,“ sdělila již dříve starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Rozhodli jsme se zapůjčit osmimetrový pozemek na Kampě k umístění soch. Podle mého názoru jsou Miminka Davida Černého vkusným a ikonickým doplňkem parku Kampa, kam si je lidé rádi chodí prohlédnout zblízka,“ uvedl 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).   

„V žádosti od Musea Kampa jsme obdrželi tři návrhy, kam by mohla být Miminka dočasně umístěna. Za životní prostředí jsem navrhla radě podpořit pouze variantu u Rybářského domečku, protože zde sochy nebudou vadit kvůli závlahovému systému. S Muzeem Kampa jsem se dohodla, že pomohou po dočasném umístění soch uvést zeleň do původního stavu,“ sdělila Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1), místostarostka pro životní prostředí a zeleň.


Autor: Cen

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru