Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bronzové sochy miminek se vrací do zahrady na Kampě
Miminka budou převezena zpátky na své místo. Foto: P1

Bronzové sochy miminek se vrací do zahrady na Kampě

V úterý 17. října se vrátí do nově zrekonstruované Odkolkovské zahrady na Kampě sochy miminek, které byly po dobu prací dočasně přesunuty k Rybářskému domečku.

Na začátku srpna letošního roku odstartovala rekonstrukce Odkolkovské zahrady v parku Kampa, kde byly umístěny oblíbené sochy miminek sochaře Davida Černého. Ty našly své dočasné útočiště nedaleko, u Rybářského domečku.

Plánované práce jsou ukončeny a v úterý 17. října v 7 hodin ráno budou Miminka převezena zpátky na své místo. V rámci rekonstrukce Odkolkovské zahrady došlo k úpravě povrchů cest u Sovových mlýnů, byl instalován nový mobiliář.

Vedení Prahy 1 na konci července schválilo zapůjčení pozemku u Rybářského domečku, kam se Miminka sochaře Davida Černého mohla přesunout a zůstat tam dva měsíce.

První městská část tak vyhověla žádosti Musea Kampa, aby sochy po dobu rekonstrukce povrchu v části parku zůstaly na Kampě a byly přesunuty na jiné místo. 

„Myslím, že sochy miminek se vedle Žižkovského vysílače staly neodmyslitelnou součástí i v případě parku Kampa. Proto mám pocit, že by bylo zbytečné je z parku po dobu rekonstrukce zcela odstranit,“ sdělila již dříve starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Rozhodli jsme se zapůjčit osmimetrový pozemek na Kampě k umístění soch. Podle mého názoru jsou Miminka Davida Černého vkusným a ikonickým doplňkem parku Kampa, kam si je lidé rádi chodí prohlédnout zblízka,“ uvedl 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).   

„V žádosti od Musea Kampa jsme obdrželi tři návrhy, kam by mohla být Miminka dočasně umístěna. Za životní prostředí jsem navrhla radě podpořit pouze variantu u Rybářského domečku, protože zde sochy nebudou vadit kvůli závlahovému systému. S Muzeem Kampa jsem se dohodla, že pomohou po dočasném umístění soch uvést zeleň do původního stavu,“ sdělila Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1), místostarostka pro životní prostředí a zeleň.


Autor: Cen

Projekt Sportovní údolí Krč vzniká za účasti veřejnosti

Dnes ve 13:22

Budoucí podoba, a hlavně možnosti využití údolí Kunratického potoka byly hlavním tématem veřejného setkání, které k budoucím proměnám údolí zorganizovala městská část Praha 4. V atraktivní lokalitě v současné době působí několik sportovních oddílů s řádově tisíci členy. Údolím rovněž prochází...

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Včera v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Včera v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

23. června 2024 v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

23. června 2024 v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Další články
Nahoru