Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sochy miminek se dočasně přestěhovaly, ale zůstaly na Kampě
Miminka Davida Černého na dočasném působišti. Zdroj foto: MČ Praha 1

Sochy miminek se dočasně přestěhovaly, ale zůstaly na Kampě

Sochy tří bronzových miminek od umělce Davida Černého zůstávají na Kampě i po dobu rekonstrukce takzvané Odkolkovské zahrady. Rada Prahy 1 poslední červencový den schválila zapůjčení pozemku u Rybářského domečku, kam se Miminka sochaře Davida Černého mohla přesunout a zůstat tam dva měsíce.

První městská část tak vyhověla žádosti Musea Kampa, aby sochy po dobu rekonstrukce povrchu v části parku zůstaly na Kampě a byly přesunuty na jiné místo. 

„Myslím, že sochy miminek se vedle Žižkovského vysílače staly neodmyslitelnou součástí i v případě parku Kampa. Proto mám pocit, že by bylo zbytečné je z parku po dobu rekonstrukce zcela odstranit,“ sdělila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Rozhodli jsme se zapůjčit osmimetrový pozemek na Kampě k umístění soch. Podle mého názoru jsou Miminka Davida Černého vkusným a ikonickým doplňkem parku Kampa, kam si je lidé rádi chodí prohlédnout zblízka,“ uvedl 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).   

„V žádosti od Musea Kampa jsme obdrželi tři návrhy, kam by mohla být Miminka dočasně umístěna. Za životní prostředí jsem navrhla radě podpořit pouze variantu u Rybářského domečku, protože zde sochy nebudou vadit kvůli závlahovému systému. S Muzeem Kampa jsem se dohodla, že pomohou po dočasném umístění soch uvést zeleň do původního stavu,“ sdělila Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1), místostarostka pro životní prostředí a zeleň. Miminka budou na dočasném působišti do 12. října.

V rámci rekonstrukce  Odkolkovské zahrady dojde k úpravě povrchů cest u Sovových mlýnů, bude instalován nový mobiliář. Jedná se také o opravě lamp veřejného osvětlení. 


Autor: Jan Puci

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

12. června 2024 ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru