Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sochy miminek se dočasně přestěhovaly, ale zůstaly na Kampě
Miminka Davida Černého na dočasném působišti. Zdroj foto: MČ Praha 1

Sochy miminek se dočasně přestěhovaly, ale zůstaly na Kampě

Sochy tří bronzových miminek od umělce Davida Černého zůstávají na Kampě i po dobu rekonstrukce takzvané Odkolkovské zahrady. Rada Prahy 1 poslední červencový den schválila zapůjčení pozemku u Rybářského domečku, kam se Miminka sochaře Davida Černého mohla přesunout a zůstat tam dva měsíce.

První městská část tak vyhověla žádosti Musea Kampa, aby sochy po dobu rekonstrukce povrchu v části parku zůstaly na Kampě a byly přesunuty na jiné místo. 

„Myslím, že sochy miminek se vedle Žižkovského vysílače staly neodmyslitelnou součástí i v případě parku Kampa. Proto mám pocit, že by bylo zbytečné je z parku po dobu rekonstrukce zcela odstranit,“ sdělila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Rozhodli jsme se zapůjčit osmimetrový pozemek na Kampě k umístění soch. Podle mého názoru jsou Miminka Davida Černého vkusným a ikonickým doplňkem parku Kampa, kam si je lidé rádi chodí prohlédnout zblízka,“ uvedl 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).   

„V žádosti od Musea Kampa jsme obdrželi tři návrhy, kam by mohla být Miminka dočasně umístěna. Za životní prostředí jsem navrhla radě podpořit pouze variantu u Rybářského domečku, protože zde sochy nebudou vadit kvůli závlahovému systému. S Muzeem Kampa jsem se dohodla, že pomohou po dočasném umístění soch uvést zeleň do původního stavu,“ sdělila Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1), místostarostka pro životní prostředí a zeleň. Miminka budou na dočasném působišti do 12. října.

V rámci rekonstrukce  Odkolkovské zahrady dojde k úpravě povrchů cest u Sovových mlýnů, bude instalován nový mobiliář. Jedná se také o opravě lamp veřejného osvětlení. 


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru