dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Festival Ochutnej Vietnam nabídne tradiční jídla i nápoje
Foto: ochutnejvietnam.cz

Festival Ochutnej Vietnam nabídne tradiční jídla i nápoje

Festival Ochutnej Vietnam, který se bude konat v sobotu 17. září v hale číslo 13 Holešovické tržnice, je určen pro všechny nadšence vietnamské kuchyně, ale i pro zvědavce, kteří se s ní ještě tolik neseznámili. Hlavní spektrum menu se skládá z tradičních vietnamských pokrmů a nápojů, které se v Česku pomalu rozšiřují.

Letošní ročník, který začne v deset hodin dopoledne, přinese mimo vybraných pokrmů nejoblíbenějších dvaceti restaurací i bohatý program, počínaje sbírkou nejlepších přiznání Vietnamců, fotokoutkem, oblíbenými kulinářskými workshopy, přes celou řadu tradičních her, soutěží, projekcí, výstav, doprovodné hudby a mnoho dalšího.

Na festivalu ochutnáte i oblíbené bagety „bánh mì“, které jsou inspirovány francouzskou tradicí křupavých baget a vietnamskou tradiční kombinací čerstvé zeleniny, bylinek a šťavnatého masa

V rámci doprovodného programu bude letos probíhat charitativní prodejní výstava fotografií Jackieho Trana. Budete si moci prohlédnout fotografie nádherných zákoutí Vietnamu a výtěžek z této výstavy poputuje na koupi nového zvukového procesoru pro třináctiletého Adama Čapka, kterému byla rok po narození diagnostikována oboustranná zvuková hluchota.

Kombinace vietnamských plněných knedlíčků banh bao se západní módou burgerů dalo vzniknout skvělému pokrmu. Těsto z rýžové mouky, čerstvá zelenina, bylinky a především křehké plátky hovězího… to vše je bao burger, který naservíruje restaurace Bao Bao.

Ve Vietnamu se častěji konzumuje ovoce místo sladkých dortíků, a proto festival nabídne několik rozličných druhů čerstvého ovoce, které během zářijových slunečných dnů osvěží leckterého návštěvníka.

Těšit se můžete na oblíbené exotické vitamínové bomby, které již mnozí možná znají. Ochutnali jste ale již někdy longan, jackfruit nebo dračí ovoce?

Podrobnější info o akci je na www.ochutnejvietnam.cz.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru