dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Pražská doprava

Sobotní dopravní omezení. Koná se Czech Bigman Festival 2014

V sobotu 5. července 2014 se bude v Praze konat 8. ročník tradičního mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu v rámci akce „Czech Bigman Festival 2014“, který je zařazen mezi nejprestižnější závody světové série.

Cyklistická část tohoto závodu proběhne na Strakonické ulici, běžecká část povede po komunikacích nižších tříd v okolí Malé Chuchle, částečně i na cyklotrase A 1.

Strakonická ulice ve směru do centra v úseku hranice Prahy – přemostění do Malé Chuchle bude s ohledem na zajištění bezpečnosti silničního provozu i závodníků zavřena v době od 7.30 do 18.00 hodin.

Objížďka pro směr do centra je vedena přes Zbraslav po trase Na Baních, Elišky Přemyslovny, Zbraslavské nám., Žitavského, K Přehradám, Strakonická, Pražský okruh směrem na Plzeň, K Barrandovu, Barrandovský most, Strakonická.

Pro jízdu do oblasti Modřan a Podolí je možno ze Zbraslavského náměstí zvolit trasu Žitavského, most Závodu míru a dále Komořanskou do centra.

Pro dopravní obsluhu Radotína je navržena objížďka ze Zbraslavského nám. po trase U Národní galerie, K Přehradám, Strakonická, Lahovický most, Výpadová, Vrážská, Radotínská.

Protože po zkušenostech z předchozích ročníků lze předpokládat, že nejproblematičtější bude Zbraslavské náměstí, doporučujeme všem řidičům jedoucím od jihu nebo jihozápadu směrem do Prahy zvolit náhradní trasu za uzavřenou Strakonickou ulici.

Opatření se dotkne i provozu městské hromadné dopravy:

Jedná se o změnu trasy autobusů ve směru do centra od Lahovického mostu po trase Výpadová, Vrážská, Radotínská a o vyloučení dvou zastávek ve směru do centra a to „Lahovičky“ a „Dostihová“. Z důvodu prodloužení jízdní doby na linkách jedoucích přes Zbraslav a posílí dopravní podnik tyto linky o další vozy.

Cyklotrasa A 1 bude uzavřena (obousměrně) v úseku mezi podjezdem Strakonické před Barrandovským mostem a podjezdem pod Strakonickou v Malé Chuchli v době od 7.30 do 24.00 hodin. Nájezd na Barrandovský most nebude omezen.

Místa uzavírek budou přehledně značena, prosíme, dbejte zvýšené opatrnosti vzhledem k pohybu sportovců.

Doporučená objížďka vede po cyklotrase A 12 pod Barrandovskou skálou a dále ul. Zbraslavskou po trase A111. Objížďka znamená prodloužení cesty o cca 300 m.

 

 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru