Dnes Neděle - oblacno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 8°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

ZRUŠENO Sobota: Vycházka s Prahou 6 - Od secese až k místu vzniku soch Žižky i Stalina

Od secese přes dejvické nádraží až k místu vzniku soch Žižky i Stalina. Jedním z fenoménů prvorepublikové zástavby v Bubenči je secese. Činžovní domy s prvky secese potkáte na začátku vycházky v sobotu 14. března.

Věnovat se budete historii nádraží, původně Bruska, historii zástavby vil v Dělostřelecké ulici a zakončíte vycházku u ateliéru, kde Bohumil Kafka tvořil jezdeckou sochu Jana Žižky a o pár let později zde vznikala socha J. V. Stalina sochaře Švece.

Délka vycházky je 2 hodiny, začíná ve 14 hodin. Vhodné pro seniory i pro kočárky. Sraz na nároží ulic Bubenečská x Pod Kaštany (proti přejezdu u metra Hradčanská). Vstup zdarma


Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Další články
Nahoru