dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Šňupne, píchne, popotáhne. A sedne za volant
Zdrogovaní řidiči se mění v piráty silnic. Ilustrační foto: Christian Ferrari / sxc.hu

Šňupne, píchne, popotáhne. A sedne za volant

Případy, kdy jsou řidiči přistiženi při jízdě opilí, nejsou v Praze výjimečné. Bohužel několik případů z poslední doby potvrzuje, že se najdou i tací, kteří nemají problém usednout za volant pod vlivem drog.

Co si tak zakouřit před jízdou marihuanovou cigaretu, nebo si třeba dát dávku pervitinu? Pro některé řidiče v Praze není tato šílená kombinace žádný problém.

Například ve středu odpoledne byl tento týden v Praze 7 zastaven řidič, který jel v kradené dodávce pod vlivem omamných a psychotropních látek. Při kontrole se navíc zjistilo, že nevlastní řidičák a na dva roky má zakázáno řídit. Pokud bude odsouzen, možná stráví za mřížemi až tři roky. 

Pomohl si „perníkem“

Nedávno museli policisté na Smíchově honit řidiče, který při své zběsilé jízdě ohrožoval nejen ostatní řidiče, ale dokonce i cestují na autobusové zastávce. Nakonec ho zradilo kolo a tak se snažil utéci po svých.

To se mu nepodařilo a po zatčení se zjistilo, že řídil pod vlivem pervitinu. Navíc jel v kradeném autě a měl zakázáno řídit.

Minulý týden byl dokonce třikrát po sobě přistižen padesátiletý řidič, který sedl za volant audiny pod vlivem drog. Auto mu bylo zabaveno, pravděpodobně propadne státu a skončí v dražbě.

Pozitivní na amfetamin

Na konci února policisté kontrolovali muže v dodávce, který se jim zdál už na první pohled „mimo“. V drogovém rauši se navíc snažil hlídku uplácet.

Následně u něj byl proveden test na přítomnost psychotropních nebo omamných látek. S jakým výsledkem? Test byl pozitivní na drogu amfetamin.

Bohužel případy, kdy řidiči usednou za volant pod vlivem drog, nejsou ojedinělé. Za první dva měsíce letošního roku se v České republice stalo 25 nehod, kdy kontrola na přítomnost drog u řidiče byla pozitivní. Naštěstí nedošlo k usmrcení, ale šest osob bylo zraněno.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru