dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Snowboardistka z Prahy juniorskou mistryní světa!
Ester Ledecká brzy oslaví osmnácté narozeniny. Foto: SLCR

Snowboardistka z Prahy juniorskou mistryní světa!

Snowboardistka Ester Ledecká navázala na skvělé úspěchy Šárky Pančochové a Evy Samkové z minulého týdne. V tureckém horském středisku Erzurum porazila všechny své soupeřky a stala se juniorskou mistryní světa v paralelním obřím slalom.

Ledecká, tkeré se před sedmnácti lety narodila v Praze do rodiny muzikanta Janka Ledeckého, patřila už před závodem k okruhu možných favoritek. Její letošní výkony ve světovém poháru, kde absolvuje premiérovou sezónu, jí katapultovaly mezi nejlepších deset závodnic i v kategorii dospělých. Mezi juniorkami však dnes slavila velký triumf.

Na jak vysoké umístění jste si před závodem Ester myslela?
Raději jsem nic neplánovala, ale doufala jsem, že bych se mohla dostat mezi nejlepších pět. Ale nedalo se s tím počítat, je zde řada zkušených závodnic i o dva roky starších.

Ve výsledkové listině jste přeskočila v porovnání s minulým rokem právě řadu konkurentek. Jak prohru braly?
Panuje zde hodně přátelská atmosféra a taková byla i reakce po závodu. Všechny soupeřky mi gratulovaly, bylo to opravdu bezprostřední. Je tu skvělá parta a platí to i o těch nejlepších, jako je třeba dnes druhá Brugerrová. Ta na mistrovství startovala už potřetí.

Jaké panovaly během závodu podmínky?
Především bylo skvělé počasí. Celý den svítilo sluníčko, trať byla obstojná a určitě lepší, než v předchozích dnech. Samozřejmě to není tak skvělé jako ve Světovém poháru, kde se o ní stará hodně lidí. Je tady takový zvláštní sníh, je v něm i hodně kamínků. A hlavně se mi líbil ten kopec, fakt jsem si to užívala.

Označila byste dnešní výsledek za svůj životní úspěch?
Já ani nechci nějak zvlášť ty výsledky v jiných závodech a tady porovnávat. Každý závod si užívám stejně, srovnávat třeba se Světovým pohárem to nechci.

Ještě vás čeká ve čtvrtek start v paralelním slalomu. Máte také pro druhý závod medailové ambice?
Kdepak, budu se snažit k závodu přistoupit stejně jako dnes a přát si, abych si zajela co nejvíce jízd – nejlépe deset. Plánovat výsledky se nevyplácí…


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru