dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Snímek GORILY vyhrál letošní ročník 48 Hour Film Project powered by Fénix
Vítězný tým 48 Hour Film Project powered by Fénix. Foto: archiv

Snímek GORILY vyhrál letošní ročník 48 Hour Film Project powered by Fénix

Praha se stala dějištěm soutěže 48 Hour Film Project powered by Fénix. Její účastníci měli za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film v rozsahu 4 až 7 minut.

Letos dostali filmaři za úkol obsadit postavu světoběžnice Berty Novosadové či světoběžníka Bartoloměje Novosada, jako rekvizitu využít deštník a ve filmu musela zaznít věta „Na to by přišel jenom génius“.

Cenu za Nejlepší film si nakonec odnesl tým filmařů Art a Kuns jedou do LA za snímek “Gorily“, který obdrží balíček filmové techniky, zásobu piva Fénix a nejnovější kameru od firmy Canon.

K slavnostnímu předávání cen došlo 13. září v kině Aero po promítnutí všech soutěžních snímků. Večerem provázela již tradičně zpěvačka skupiny Toxique, Klára Vytisková.

Soutěž hodnotila porota složená z odborníků z řad obchodního a filmového průmyslu a českých známých osobností. Tento rok zasednul mezi porotce herec a režisér Jiří Mádl, ředitel České televize Art Tomáš Motl a také Pavlina Saward z agentury Driven by Creatives. 

„Soutěžíme už potřetí a chtěli jsme prostě natočit film co nejlépe. Možná nám pomohl i výběr aktuálního tématu, kde se dotýkáme problematiky médií. Důležitý byl také kameraman, který má vlastní techniku a stálo to hodně na něm,“ řekl režisér vítězného snímku Lukáš Hrdý.

 

 


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru