Dnes Sobota - oblacno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun
V letištní hale čekala žena na muže marně. Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun

Případy, kdy muži zneužijí důvěru žen toužících po seznámení a oberou je o vysoké finanční částky, se nevyhýbají ani Praze. Jeden takový, při kterém zamilovaná žena přišla v přepočtu o více než osmdesát tisíc korun, aktuálně prošetřují policisté.

Žena z Prahy se na internetové seznamce letos na jaře seznámila s mužem, který se prezentoval jako pilot dopravních letadel, momentálně žijící v Americe. Po několikatýdenní komunikaci a několika videohovorech dostal pilot nápad, že by za svou milou mohl přiletět do Prahy.

Jenže James Greg, jak se představil, neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu žena na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo.

„V den domluveného příletu jela žena čekat přílet svého milého na letiště, leč se ani po třech hodinách nedočkala a jela zpátky domů,“ popal mluvčí pražské policie Jan Daněk. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat. Zazvonil jí totiž telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů.

„I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze,“ popsal Daněk.

Celým případem se nyní zabývají policisté z Horních Počernic pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a pátrají po muži, který ženu připravil o více než 80 tisíc korun. Podle policistů se pravděpodobně jedná o cizince, který mluví anglicky a mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny.

Další případy podvodníků

Před pár lety slovensky hovořící podovník připravil ženy ve věku 45, 51 a 61 téměř čtyři sta tisíc korun, které si od nich pod různými záminkami půjčoval. Vyhlédl se je na veřejném diskusním portálu, který je částečně i seznamkou, a tam je i oslovil.

Jiný muž, který se vydával například za agenta tajných služeb, vojáka sloužícího v Afghánistánu nebo za policistu ochranné služby chránící ústavní činitele, vymámil v Praze od důvěřivých žen celkem sto tisíc korun.

Jiný muž před pár lety pod příslibem sňatku vylákal z poškozených žen kromě značné finanční hotovosti také zlaté šperky, elektroniku, nebo mobilní telefony i s tarify, jejichž používání nehradil.

Loni pražští kriminalisté zveřejnili případ, kdy muž vylákal z osamělých žen více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami.

Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády, že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene.

Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.


Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Ukradl kondomy a lubrikanty, hrozí mu osm let vězení

10. ledna 2021 v 07:18

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc korun.

Noční jízda bez světel a přes 2 promile za volantem

8. ledna 2021 v 17:52

Při hlídkové činnosti u křižovatky ulic Antala Staška x Na Strži v Praze 4 ve středu 6. ledna zaujalo pozornost strážníků neosvětlené auto, které projelo křižovatku vysokou rychlostí.

Řidič pozitivní na amfetamin a metanfetamin

7. ledna 2021 v 06:08

Strážníci dostali v pondělí 4. ledna informace o autě, ve kterém by se mohly nacházet osoby podezřelé z krádeží. Řidičem mohl být uživatel drog s vysloveným zákazem řízení. Uvedené auto našla hlídka městské policie odstavené v Mikulově ulici v Praze 4.

Zdrogovaný cizinec převážel v autě pervitin, kokain, extázi i marihuanu

6. ledna 2021 v 10:30

V pátek krátce po půl druhé odpoledne zastavila hlídka pohotovostní motorizované jednotky v Olšanské ulici v Praze 3 auto značky Volkswagen Passat. Při silniční kontrole se řidič zdál nervózní, a tak u něj policisté provedli test na drogy, který byl pozitivní na amphetamin, kokain a...

Vyhodil z okna brzdový kotouč, autobaterii i lahve

6. ledna 2021 v 07:25

K jednomu z prvních případů v Novém roce vyjížděli policisté ve Stodůlkách, když se dvojice mužů jala vyhazovat předměty z okna.

Další články
Nahoru