dnes
Sobota - polojasno
10°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
12°C
Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun
V letištní hale čekala žena na muže marně. Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun

Případy, kdy muži zneužijí důvěru žen toužících po seznámení a oberou je o vysoké finanční částky, se nevyhýbají ani Praze. Jeden takový, při kterém zamilovaná žena přišla v přepočtu o více než osmdesát tisíc korun, aktuálně prošetřují policisté.

Žena z Prahy se na internetové seznamce letos na jaře seznámila s mužem, který se prezentoval jako pilot dopravních letadel, momentálně žijící v Americe. Po několikatýdenní komunikaci a několika videohovorech dostal pilot nápad, že by za svou milou mohl přiletět do Prahy.

Jenže James Greg, jak se představil, neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu žena na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo.

„V den domluveného příletu jela žena čekat přílet svého milého na letiště, leč se ani po třech hodinách nedočkala a jela zpátky domů,“ popal mluvčí pražské policie Jan Daněk. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat. Zazvonil jí totiž telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů.

„I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze,“ popsal Daněk.

Celým případem se nyní zabývají policisté z Horních Počernic pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a pátrají po muži, který ženu připravil o více než 80 tisíc korun. Podle policistů se pravděpodobně jedná o cizince, který mluví anglicky a mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny.

Další případy podvodníků

Před pár lety slovensky hovořící podovník připravil ženy ve věku 45, 51 a 61 téměř čtyři sta tisíc korun, které si od nich pod různými záminkami půjčoval. Vyhlédl se je na veřejném diskusním portálu, který je částečně i seznamkou, a tam je i oslovil.

Jiný muž, který se vydával například za agenta tajných služeb, vojáka sloužícího v Afghánistánu nebo za policistu ochranné služby chránící ústavní činitele, vymámil v Praze od důvěřivých žen celkem sto tisíc korun.

Jiný muž před pár lety pod příslibem sňatku vylákal z poškozených žen kromě značné finanční hotovosti také zlaté šperky, elektroniku, nebo mobilní telefony i s tarify, jejichž používání nehradil.

Loni pražští kriminalisté zveřejnili případ, kdy muž vylákal z osamělých žen více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami.

Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády, že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene.

Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.


Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Rodina s batolaty žila ve stanu

31. srpna 2020 v 15:21

Informaci o rodině se dvěma malými dětmi, která žije ve stanu v Praze 11 v oblasti zvané Amerika, jela prověřit hlídka strážníků společně s místním okrskářem. V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a...

Další články
Nahoru