dnes
Čtvrtek - oblacno
12°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - zatazeno
16°C
Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun
V letištní hale čekala žena na muže marně. Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun

Případy, kdy muži zneužijí důvěru žen toužících po seznámení a oberou je o vysoké finanční částky, se nevyhýbají ani Praze. Jeden takový, při kterém zamilovaná žena přišla v přepočtu o více než osmdesát tisíc korun, aktuálně prošetřují policisté.

Žena z Prahy se na internetové seznamce letos na jaře seznámila s mužem, který se prezentoval jako pilot dopravních letadel, momentálně žijící v Americe. Po několikatýdenní komunikaci a několika videohovorech dostal pilot nápad, že by za svou milou mohl přiletět do Prahy.

Jenže James Greg, jak se představil, neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu žena na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo.

„V den domluveného příletu jela žena čekat přílet svého milého na letiště, leč se ani po třech hodinách nedočkala a jela zpátky domů,“ popal mluvčí pražské policie Jan Daněk. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat. Zazvonil jí totiž telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů.

„I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze,“ popsal Daněk.

Celým případem se nyní zabývají policisté z Horních Počernic pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a pátrají po muži, který ženu připravil o více než 80 tisíc korun. Podle policistů se pravděpodobně jedná o cizince, který mluví anglicky a mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny.

Další případy podvodníků

Před pár lety slovensky hovořící podovník připravil ženy ve věku 45, 51 a 61 téměř čtyři sta tisíc korun, které si od nich pod různými záminkami půjčoval. Vyhlédl se je na veřejném diskusním portálu, který je částečně i seznamkou, a tam je i oslovil.

Jiný muž, který se vydával například za agenta tajných služeb, vojáka sloužícího v Afghánistánu nebo za policistu ochranné služby chránící ústavní činitele, vymámil v Praze od důvěřivých žen celkem sto tisíc korun.

Jiný muž před pár lety pod příslibem sňatku vylákal z poškozených žen kromě značné finanční hotovosti také zlaté šperky, elektroniku, nebo mobilní telefony i s tarify, jejichž používání nehradil.

Loni pražští kriminalisté zveřejnili případ, kdy muž vylákal z osamělých žen více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami.

Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády, že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene.

Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.


V Krči hořelo v restauraci

Dnes v 18:38

Dnes odpoledne v 15:17 vyjely jednotky hasičů z Krče a centrální stanice do Nuselské ulice k požáru v kuchyni restaurace. Před příjezdem jednotek objekt opustilo několik osob a jedna osoba byla předána do péče záchranářů.  V 15:39 byl požár lokalizován.

Požár ve skladu akumulátorů

14. října 2019 v 18:52

Dnes od 14:47 hodin zasahovala asi třicítka hasičů u požáru ve skladu akumulátorů v ulici U Větrníku v Praze 6.

S metamfetaminem se řítil Jeremenkovou

10. října 2019 ve 13:23

Při kontrole měření rychlosti v Jeremenkově ulici v Praze 4 zjistila hlídka řidiče osobního vozu, který překročil nejvyšší povolenou rychlost. Strážníci vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k prokázání totožnosti.

První kreslil fixou na zastávku, další sprejem na zeď

10. října 2019 ve 13:14

Několikrát měsíčně řeší strážníci osoby, které „zkrášlují“ veřejná místa v Praze tam, kde to není povoleno. Pro podezření ze spáchání trestného činu končí v rukou státní policie.

Sedmnáctiletý mladík ležel ve zvratcích, strážníci přivolali záchranáře a maminku

7. října 2019 v 11:57

V neděli krátce po půlnoci byla vyslána autohlídka městské policie na Rašínovo nábřeží k prověření oznámení o muži ležícím na chodníku.

Svrab, HIV, žloutenka. Kolabující narkomanku převezli strážníci do nemocnice

6. října 2019 ve 12:58

Strážníci zasahovali ve stanici metra u zkolabované narkomanky. Přiznala, že je HIV pozitivní, měla žloutenku a svrab. Její agresivitu strážníci zklidnili hmaty a chvaty a asistovali zdravotníkům při ošetření i převozu do nemocnice.

Další opilý cizinec na sdílené koloběžce. Tentokrát způsobil dopravní nehodu

6. října 2019 ve 12:32

Jen pár dní před případem, kdy mladík na sdílené koloběžce vrazil v opilosti do skupinky turistů, strážníci v centru řešili v pátek další podobný případ. Tentokrát cizinec narazil pro změnu do vozidla.

Nájemník vzal situaci do svých rukou a chytil pachatele vloupání

4. října 2019 v 07:44

S mužem, který se vloupal do podzemních garáží, poškodil zde vozidlo a odcizil z něj kufry s nářadím, si poradili sami obyvatelé domu. Strážníci přijeli na místo ve chvíli, kdy ho jeden z nich zpacifikoval a držel ho ležícího na zemi. Hlídka muži už pak nasadila...

Další články
Nahoru