dnes
Sobota - polojasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
22°C
Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun
V letištní hale čekala žena na muže marně. Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun

Případy, kdy muži zneužijí důvěru žen toužících po seznámení a oberou je o vysoké finanční částky, se nevyhýbají ani Praze. Jeden takový, při kterém zamilovaná žena přišla v přepočtu o více než osmdesát tisíc korun, aktuálně prošetřují policisté.

Žena z Prahy se na internetové seznamce letos na jaře seznámila s mužem, který se prezentoval jako pilot dopravních letadel, momentálně žijící v Americe. Po několikatýdenní komunikaci a několika videohovorech dostal pilot nápad, že by za svou milou mohl přiletět do Prahy.

Jenže James Greg, jak se představil, neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu žena na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo.

„V den domluveného příletu jela žena čekat přílet svého milého na letiště, leč se ani po třech hodinách nedočkala a jela zpátky domů,“ popal mluvčí pražské policie Jan Daněk. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat. Zazvonil jí totiž telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů.

„I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze,“ popsal Daněk.

Celým případem se nyní zabývají policisté z Horních Počernic pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a pátrají po muži, který ženu připravil o více než 80 tisíc korun. Podle policistů se pravděpodobně jedná o cizince, který mluví anglicky a mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny.

Další případy podvodníků

Před pár lety slovensky hovořící podovník připravil ženy ve věku 45, 51 a 61 téměř čtyři sta tisíc korun, které si od nich pod různými záminkami půjčoval. Vyhlédl se je na veřejném diskusním portálu, který je částečně i seznamkou, a tam je i oslovil.

Jiný muž, který se vydával například za agenta tajných služeb, vojáka sloužícího v Afghánistánu nebo za policistu ochranné služby chránící ústavní činitele, vymámil v Praze od důvěřivých žen celkem sto tisíc korun.

Jiný muž před pár lety pod příslibem sňatku vylákal z poškozených žen kromě značné finanční hotovosti také zlaté šperky, elektroniku, nebo mobilní telefony i s tarify, jejichž používání nehradil.

Loni pražští kriminalisté zveřejnili případ, kdy muž vylákal z osamělých žen více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami.

Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády, že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene.

Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.


Rozbíjel zpětná zrcátka a válel se po autech

Včera v 07:19

Oznámení o muži, který se snaží rozbít okénko u zaparkovaného vozidla, jela ve středu ve tři hodiny ráno prověřit hlídka z Prahy 10. V Moskevské ulici spatřila na jednom z vozů ležet muže. Na dotaz, jestli je vozidlo jeho, strážníkům anglicky odpověděl, že je jeho...

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

9. července 2020 v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Tabletky na erekci a metamfetamin muž důkladně schoval

5. července 2020 v 07:17

Ve středu pět minut po osmnácté hodině si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v Záběhlické ulici v Praze 10 projíždějícího Mercedesu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se nacházeli dva muži, kteří byli značně nervózní. Lustrací policisté zjistili, že oba...

Obraz z Lennonovy zdi odcizili dva muži, jeden z nich byl vybaven noži

4. července 2020 v 09:09

Lennonovu zeď zdobí obrazy hlásající svobodu a lásku více než 30 umělců z 5 zemí. Jeden z těchto obrazů se pokusili odcizit dva muži.

Agresivní opilec mlátil hlavou do automatu na jízdenky

3. července 2020 v 07:44

Vybaven několika předměty, které mohou sloužit jako zbraň, popíjel alkohol, obtěžoval a napadal kolemjdoucí. Nakonec vztáhl ruku i na strážníka.

Pro benzín do cizího auta

3. července 2020 v 07:40

Včera v ulici Pod Plynojemem u křoví pod autem ležel muž a pomocí hadice z něj odčerpával benzín do předem přichystaného kanystru. Osádka služebního vozidla strážníků si ho chvíli předtím všimla, jak se v křovinatém porostu schovává a v ruce drží kufr nebo...

Strážníci našli v bytě zraněnou ženu v bezvědomí

1. července 2020 v 19:04

Operační středisko městské policie přijalo včera večer signál použití nouzového tlačítka v Praze 10, ale zpětné volání bylo bez reakce. Vyslaná hlídka se dostala před byt volající, ale na zvonek ani bouchání nikdo nereagoval, ozýval se pouze štěkot psa.

Muž s více než 1,5 promile projel cyklostezkou

1. července 2020 v 07:55

Dalším z řidičů, kteří usedli o víkendu za volant pod vlivem alkoholu, byl i 61letý muž. Ten neváhal vjet se svým vozem ani na cyklostezku a ještě k tomu troubit na ostatní.

Lodi se zasekla kotva, strážníci se k ní potopili

1. července 2020 v 07:33

Neovladatelná loď z důvodu zaseknuté kotvy. Ponor strážníků z Poříčního útvaru v sobotu 27. června dopadl úspěšně a loď se bezpečně vrátila do svého kotviště.

Jeden neodolal nabídce alkoholu zdarma, druhý skončil v péči záchranářů

30. června 2020 v 19:42

Do parku v Kuttelwascherově ulici v Praze 14 jela v neděli večer hlídka prověřit oznámení o muži, který popíjí alkohol a nabízí ho mladistvým. Hlídka na místě skutečně objevila dospělého muže pod vlivem alkoholu a dva mladíky, kolem nich leželo několik lahví od tvrdého alkoholu...

Další články
Nahoru