dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - zatazeno
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
6°C
Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun
V letištní hale čekala žena na muže marně. Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Snila o pilotovi, na letišti čekala marně. Podvodník z ní vymámil přes osmdesát tisíc korun

Případy, kdy muži zneužijí důvěru žen toužících po seznámení a oberou je o vysoké finanční částky, se nevyhýbají ani Praze. Jeden takový, při kterém zamilovaná žena přišla v přepočtu o více než osmdesát tisíc korun, aktuálně prošetřují policisté.

Žena z Prahy se na internetové seznamce letos na jaře seznámila s mužem, který se prezentoval jako pilot dopravních letadel, momentálně žijící v Americe. Po několikatýdenní komunikaci a několika videohovorech dostal pilot nápad, že by za svou milou mohl přiletět do Prahy.

Jenže James Greg, jak se představil, neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu žena na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo.

„V den domluveného příletu jela žena čekat přílet svého milého na letiště, leč se ani po třech hodinách nedočkala a jela zpátky domů,“ popal mluvčí pražské policie Jan Daněk. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat. Zazvonil jí totiž telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů.

„I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze,“ popsal Daněk.

Celým případem se nyní zabývají policisté z Horních Počernic pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a pátrají po muži, který ženu připravil o více než 80 tisíc korun. Podle policistů se pravděpodobně jedná o cizince, který mluví anglicky a mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny.

Další případy podvodníků

Před pár lety slovensky hovořící podovník připravil ženy ve věku 45, 51 a 61 téměř čtyři sta tisíc korun, které si od nich pod různými záminkami půjčoval. Vyhlédl se je na veřejném diskusním portálu, který je částečně i seznamkou, a tam je i oslovil.

Jiný muž, který se vydával například za agenta tajných služeb, vojáka sloužícího v Afghánistánu nebo za policistu ochranné služby chránící ústavní činitele, vymámil v Praze od důvěřivých žen celkem sto tisíc korun.

Jiný muž před pár lety pod příslibem sňatku vylákal z poškozených žen kromě značné finanční hotovosti také zlaté šperky, elektroniku, nebo mobilní telefony i s tarify, jejichž používání nehradil.

Loni pražští kriminalisté zveřejnili případ, kdy muž vylákal z osamělých žen více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami.

Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády, že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene.

Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.


Telefonát: Na hlavním nádraží je normálně nějakej ten běženec, chce se prát. Došlo i k napadení uklizečky

13. prosince 2019 ve 22:35

Městská policie obdržela ve čtvrtek telefonát, že ve Fantově kavárně na hlavním nádraží je běženec, který napadá kolemjdoucí. „Je sprostej, agresivní, chce se prát. Je to normálně nějakej ten běženec,“ zněl hlas volajícího muže.

Opilý žárlivec uvěznil partnerku doma. Pomohla jí vlastní důmyslnost a bota

12. prosince 2019 ve 13:37

Strážníci řešili případ domácího násilí. Manžel svou ženu uvěznil v pokoji, předtím jí ale napadl. Vzhledem k vysoké opilosti byl převezen na záchytku.

Poctivý nálezce odevzdal nalezenou peněženku

10. prosince 2019 v 19:01

Peněženku s téměř 5 tisíci korunami a 2 tisíci ve stravenkách, všemi doklady, platebními kartami a lítačkou zapomněl včera muž v nákupním vozíku v obchodě s potravinami.

Hořelo vybavení bytu, hasiči zachránili 18 lidí, 7 osob bylo evakuováno včetně 3 psů

7. prosince 2019 v 10:20

Včera ve 22:46 hodin zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Jana Želivského v Praze 3 u požáru bytu obytného domu. Hořelo vybavení obývacího pokoje, který byl plameny zcela zničen.

Včera v Suchdole uklouzl kůň, pomohli hasiči

4. prosince 2019 ve 13:07

V úterý 3. prosince od 13:40 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Suchdole, kde kůň uklouzl ve stáji a nemohl se zvednout.

Jel opilý v protisměru, po zadržení nabízel policistům úplatek

2. prosince 2019 ve 13:10

Policisté z místního oddělení Letňany zastavili ve středu 27. listopadu v ulici Veselská v Praze 9 auto, které jelo v protisměru. U řidiče byla provedena dechová zkouška, při které nadýchal téměř dvě a půl promile alkoholu.

Zloděj se krčil za dveřmi

28. listopadu 2019 v 11:53

Během obchůzky svého okrsku neunikl pozornosti strážníka vylomený zámek skladu a muž krčící se za dveřmi. Pokus o útěk byl marný.

Další články
Nahoru