Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sníh z chodníků Prahy 6 vyrazilo odklízet 161 brigádníků
Brigádník zapojený do projektu Sněhová pohotovost. Foto: P6

Sníh z chodníků Prahy 6 vyrazilo odklízet 161 brigádníků

Celkem 161 brigádníků takzvané Sněhové pohotovosti letos vysílá Praha 6 do ulic za účelem odklizení sněhu a odstranění náledí. Městská část tak na vlastní náklady zajišťuje zimní údržbu v lokalitách, kde ji negarantuje hlavní město jako vlastník komunikací. Informoval o tom mluvčí šesté městské části Jiří Hannich.   

Sněhová pohotovost Prahy 6 se stará o uklízení chodníků na sídlišti Dědina, v Sedlci, na Hanspaulce, v části Střešovic, Břevnova, Vokovic a Ořechovky. Jde převážně o úseky, které jsou špatně přístupné strojní technice. Každý z brigádníků má na starost přibližně 400 metrů dlouhý úsek, do práce musí nastoupit nejpozději v půl sedmé ráno.

„Začne-li sněžit, nesmí to znamenat, že se z chodníků stane jakási překážková dráha nebo kluziště, kde se chodci obtížně pohybují a hrozí jim úraz. Jelikož nám hlavní město v určitých oblastech Prahy 6 negarantuje zimní údržbu, bereme věci do vlastních rukou a v zájmu bezpečnosti a komfortu občanů na dotčených komunikacích odklízíme sníh vlastními silami,“ uvedl radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Projekt sněhové pohotovosti v Praze 6 úspěšně funguje již třináctým rokem. Městská část tak udržuje schůdnost vybraných komunikací pro pěší na vlastní náklady, přestože tyto jsou majetkem hlavního města.

Letos k tomu využije pomoci 161 brigádníků. Ti mají kromě finanční odměny 500 korun za odpracovaný sněžný den a tisíc korun za tzv. dosažitelnost od úřadu k dispozici i pracovní náčiní a posyp.

„Každoročně se nám hlásí lidé, kteří jsou spolehliví a o práci mají zájem. Náklady na Sněhovou pohotovost se odvíjejí od počtu sněžných dnů, minulý rok mírně přesahovaly částku dva miliony korun,“ sdělil mluvčí Hannich.

Praha 6 podle něj současně zajišťuje zimní údržbu skrze dodavatelské subjekty. Sdružení firem CDV služby a Pražské služby se stará o oblast Vokovic, Ruzyně, Střešovic, centrální části Bubenče a Dejvic a také Kladenskou ulici a Ořechovku.

Společnost SNEO, servisní organizace městské části, se stará o úklid Břevnova, Ořechovky a Střešovic. Za tento úklid Praha 6 zaplatí ze svého téměř 6,8 milionu korun. Údržbu všech ostatních komunikací – chodníků a silnic – na území Prahy 6 má dlouhodobě na starosti Technická správa komunikací. Úklid zde probíhá podle pořadí důležitosti.

Přehled komunikací, o jejichž zimní údržbu se stará městská část, lze najít na Geoportálu Prahy 6.


Autor: puc

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru