dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Pražská doprava

Sněžení v metropoli zkomplikovalo dopravu autobusům, vlakům i letadlům

Sníh v pražských ulicích způsobuje problémy hlavně autobusům městské hromadné dopravy, a to zejména v okrajových částech metropole. Technická správa komunikací (TSK) má v ulicích veškerou techniku.

Kvůli nesjízdné komunikaci má problémy osm autobusových linek. Sníh komplikuje dopravu například v ulicích Budějovická, Libocká, Otěšínská, nebo Pod Kesnerkou. Nesjízdné jsou i úseky mezi zastávkami Popovičky – Modletice, Březí, Podskalí – Březí, U jezírka a Spiritka – Stadion Strahov.

Řidiči volají dispečink TSK, jejich pracovníci tam posílají sypače a postupně se provoz obnovuje. V pražských ulicích je veškerá technika. „70 sypačů na I. pořadí a 51 mechanismů na ostatním pořadí. Vyjely v 16:15," řekla mluvčí technické správy Barbora Lišková.

Policie eviduje více nehod, podle mluvčího Jana Daňka ale nejde o nic zásadního, komunikace jsou průjezdné. Lidem doporučuje, pokud nemusí, ať autem nevyjíždějí. Situace je kvůli sněžení komplikovaná.

Kalamita zastavila provoz na smíchovském nádraží v Praze. Zpoždění nabírají také letadla mířící na pražské Letiště Václava Havla, opožděné jsou i odlety.  Žádné lety sice nebyly zrušeny žádné lety, tři letadla ale byla odkloněna. První se vrátilo do Frankfurtu, druhé z Helsinek přistálo v Lipsku a třetí z Istanbulu dosedlo ve Vídni.


Další články
Nahoru