dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
14°C
Sněm starostů se sešel naposledy v tomto volebním období
Foto: Praha 2

Sněm starostů se sešel naposledy v tomto volebním období

Sněm starostů městských částí Praha 1–57, který na Novoměstské radnici včera hostila Praha 2 a její starostka Jana Černochová, byl posledním v tomto volebním období. Samozřejmě se tak nesl v bilančním duchu. 

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo za poslední čtyři roky spojit síly, nehledě na stranickou příslušnost či velikost obce. Společně jsme dosáhli toho, že dnes magistrát bere každou městskou část vážně,“ uvedla po setkání Jana Černochová.

Na sněmu ve Velkém sále Novoměstské radnice se přítomní starostové a další zástupci obcí shodli, že volební období 2014–2018 bylo výjimečné z hlediska vzájemné spolupráce.

„Společným tlakem jsme dosáhli zvýšení příspěvků magistrátu, určených jednotlivým městským částem, o třetinu – ze tří miliard v roce 2014 na čtyři a půl miliardy letos. To je nesmírný úspěch hlavně pro menší obce. Zásadním úkolem do budoucího volebního období bude navýšení příspěvku na obyvatele na 3300 korun, chceme i zvýšení příspěvků na žáky,“ uvedl místostarosta Prahy 2 a účastník sněmu Jan Korseska.

Podle řečníků se nikomu nepodařilo dobrou spolupráci starostů rozdělit ani na základě ideologie, ani na základě odlišné velikosti obce. Usnesení sněmu vždy vedla ke konkrétním výsledkům a dohody platily, to vyzdvihovali účastníci včerejšího setkání nejvíc.

Závěrem upozornila Jana Černochová, že ministerstvo financí podle premiéra nehodlá přispět obcím na navrhované navýšení odměn zastupitelům. „Je to jeden z našich dalších úkolů: aby městské části nedoplácely na rozhodnutí, která nemohou ovlivnit. Už nyní dotujeme navýšení platů úředníkům státní správy, pedagogům aj. Pro menší obce může být toto neustálé navyšování zátěže rozpočtu vinou vládních rozhodnutí likvidační. To nesmíme dopustit,“ řekla starostka Prahy 2. Po sněmu přítomné hosty pozvala do nedávno zrekonstruované kaple Novoměstské radnice a na vyhlídkovou věž, z níž je jeden z nejkrásnějších pohledů na metropoli.


Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

Dnes v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

TOP 09 v Praze 2 má nové vedení, předsedou byl zvolen radní Michal Zuna

7. března 2019 ve 20:02

Regionální sněm TOP 09 Praha 2 zvolil na další 2 roky nové vedení. Novým předsedou se stává Michal Zuna a místopředsedou Michael Grundler. Do regionálního výboru byli zvoleni Jana Cagašová, Tomáš Halva, Radek Janda, Albert Kubišta a Michal Orság.

Další články
Nahoru