Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Snažil se dostat na Vyšehrad netradiční cestou, zachránili ho hasiči
Lezec hasičů pomáhá bezradnému muži. Foto: HZS Praha

Snažil se dostat na Vyšehrad netradiční cestou, zachránili ho hasiči

Zdolání Vyšehradu netradičním způsobem zvolil v noci na pátek muž, který se snažil k vyhlídce nad Vltavou vydrápat přímo z Podolského nábřeží. Informovali o tom pražští hasiči.

Do rozlehlého areálu vede několik bezpečných cest, nicméně mladík zvolil netradiční výstup z Podolského nábřeží. Jestli ho k tomu vedl alkohol v krvi, nebo třeba hec, není zatím známo. 

V prudkém svahu v blízkosti Vyšehradského tunelu a zříceniny Libušina lázeň se dostal do problémů, když zjistil, že nemá sílu a odvahu pokračovat dál nahoru, ale ani se vrátit dolu. Na místo byli přivoláni hasiči, jejichž lezci pomocí lan vysíleného hazardéra dostali do bezpečí.

„Pro upřesnění místa zásahu sloužil pověstný hrdinný skok Šemíka,“ napsali s nadhledem hasiči na sociální sítě a příspěvek doplnili piktogramem koně. Zbytečný zásah způsobený nerozvážností však určitě stál nějaké peníze. Kolik, hasiči neuvedli.  

Hasiči zasahovali na Vyšehradě i minulý měsíc, společně se záchranáři a policisty, u zhruba třicetiletého muže, který se vážně zranil při skoku z hradeb. Byl opilý a k činu se rozhodl poté, co ho  v nedaleké restauraci už odmítli kvůli jeho podroušenému stavu dál obsluhovat.


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru