dnes
Neděle - jasno
9°C
zítra
Pondělí - skorojasno
4°C
pozítří
Úterý - snih
4°C
Snaha odvolat vedení radnice Prahy 12 opozici nevyšla, nebyl schválen program mimořádného jednání
Starosta Prahy 12 Jan Adamec při projevu na jednání zastupitelstva. Foto: archiv

Snaha odvolat vedení radnice Prahy 12 opozici nevyšla, nebyl schválen program mimořádného jednání

Zastupitelstvo Prahy 12 včera neschválilo program mimořádného jednání, které svolala opozice. Chtěla na něm jednat o zrušení usnesení o změně územního plánu v Kamýku a výstavbě bytového domu Na Cikorce. Rada městské části včera usnesení týkající se sídliště Kamýk zrušila a s lidmi chce dál jednat, uvedl starosta Jan Adamec (Piráti). Opozice také chtěla projednat odvolání starosty a místostarostky Evy Tylové (za Piráty).

Na jednání přišlo několik desítek obyvatel Prahy 12, kteří s výstavbou v Kamýku nesouhlasí. Po ukončení oficiální části jednání veřejnost odmítala opustit zasedací místnost a žádala odstoupení vedení radnice.

Starosta už dříve na sociálních sítích avizoval, že se koalice shodla na neschválení programu mimořádného jednání. Budoucnost lokality Kamýk byla podle ní dlouho na programu řádného jednání zastupitelstva, které se bude konat 27. listopadu.

Před zahájením zastupitelstva přišli mezi přítomné obyvatele starosta a místostarostka, aby jim předali včera schválené usnesení rady o zrušení schválené změny územního plánu v Kamýku mezi ulicemi Lhotecká, Těšíkova a Imrychova, která měla upravit koeficient zastavěnosti prostoru.

Opozice kritizovala to, že rada změnu územního plánu v lokalitě Kamýk schválila bez projednání na zastupitelstvu a rozhodnutí poslala na magistrát. Na sídlišti Kamýk, v místě bývalé kotelny, měl původně vzniknout výškový dům.

Nová studie místo toho počítá s nižšími, ale několika stavbami. Vedení radnice včera slíbilo pokračovat v jednání s lidmi a zanesení jejich připomínek do studie.

Krátké jednání zastupitelstva bylo bouřlivé. Obyvatelé Prahy 12 si na něj přinesli transparenty. Objevilo se na nich třeba heslo „Tady je developerovo!„ Při projevech starosty a místostarostky volali „hanba“, „kdo lže, ten krade" nebo „defenestrace".

Na začátku vystoupil i bývalý starosta městské části za ANO Milan Maruštík. Kritizoval současného starostu Adamce za to, že na internetu vyzýval obyvatele, aby nechodili na mimořádné zastupitelstvo.

O odvolání starosty opozice žádala kvůli tomu, že podle ní nezvládá svou funkci, ignoruje požadavky zastupitelských klubů a podepisuje smlouvy nevýhodné pro městskou část, uvedla v důvodové zprávě. Tylová podle zprávy dlouhodobě podporuje developerské projekty, které nejsou ve prospěch Prahy 12.

Koalici v Praze 12 utvořili Piráti, kteří kandidovali spolu se Zelenými, ODS a TOP 09. Dohromady mají v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 21 křesel. V opozici je Změna pro Prahu 12 složená z KDU-ČSL, STAN a nezávislých kandidátů, ANO a sdružení komunistů a nezávislých kandidátů Občané dvanáctky.


Radní Prahy 8 odsunuli platby nájemného za městské prostory do konce května

26. března 2020 ve 14:07

Na včerejším jednání radních Prahy 8 bylo schváleno opatření, které má za cíl nájemcům, jenž jsou vládními nařízeními postiženi, nabídnout první pomoc ve velmi složité situaci. Radní proto schválili odsunutí plateb nájemného za městské prostory do konce května 2020. Zároveň za tyto opožděné platby...

Praha 5: Zasedání zastupitelstva se v dubnu nekoná

25. března 2020 v 07:57

Z důvodu mimořádných opatření vlády souvisejících s nákazou koronavirem rozhodla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková o nesvolání 10. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5, které se mělo konat v úterý 7. dubna 2020.

Praha 12 dočasně snižuje nájemné z komerčních prostor

24. března 2020 ve 21:36

Vedené Prahy 12 na svém dnešním jednání dne 24. března rozhodlo v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a karanténních opatření, týkajících se pandemie koronaviru, o dočasném snížení nájemného o 50 procent u nájemců komerčních prostor ve vlastnictví městské části. Zároveň nebude penalizovat ty...

Vedení Prahy 10 bude jednat online, počet zaměstnanců na radnici se sníží na minimum

18. března 2020 v 07:50

Praha 10 dále zvyšuje bezpečnostní opatření na úřadu a prevenci onemocnění COVID-19. Rada MČ dnes schválila úpravu jednacího řádu, podle níž bude moci v době trvání nouzového stavu v ČR jednat prostřednictvím videokonferencí. V souladu s Usnesením Vlády ČR se počínaje zítřkem sníží počet...

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 4 zrušeno

18. března 2020 v 06:57

Osmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se mělo konat dnes, 18. března 2020, je zrušeno.

Radní změnili jednací řád, schůzí se mohou účastnit pomocí videokonference

17. března 2020 v 09:10

Pražští radní dnes změnili jednací řád Rady a komisí Rady hl. m. Prahy, aby bylo možné se schůzí těchto orgánů účastnit pomocí videokonference. Radní a členové komisí budou mít samozřejmě možnost účastnit se tímto způsobem i hlasování.

Starosta Prahy 8 ruší nejbližší jednání na radnici

17. března 2020 v 06:18

Starosta Prahy 8 Ondřej Gros ruší nejbližší jednání zastupitelstva i zasedání všech výborů a komisí do odvolání.

Další články
Nahoru