dnes
Sobota - mlha
0°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
5°C
Snaha odvolat vedení radnice Prahy 12 opozici nevyšla, nebyl schválen program mimořádného jednání
Starosta Prahy 12 Jan Adamec při projevu na jednání zastupitelstva. Foto: archiv

Snaha odvolat vedení radnice Prahy 12 opozici nevyšla, nebyl schválen program mimořádného jednání

Zastupitelstvo Prahy 12 včera neschválilo program mimořádného jednání, které svolala opozice. Chtěla na něm jednat o zrušení usnesení o změně územního plánu v Kamýku a výstavbě bytového domu Na Cikorce. Rada městské části včera usnesení týkající se sídliště Kamýk zrušila a s lidmi chce dál jednat, uvedl starosta Jan Adamec (Piráti). Opozice také chtěla projednat odvolání starosty a místostarostky Evy Tylové (za Piráty).

Na jednání přišlo několik desítek obyvatel Prahy 12, kteří s výstavbou v Kamýku nesouhlasí. Po ukončení oficiální části jednání veřejnost odmítala opustit zasedací místnost a žádala odstoupení vedení radnice.

Starosta už dříve na sociálních sítích avizoval, že se koalice shodla na neschválení programu mimořádného jednání. Budoucnost lokality Kamýk byla podle ní dlouho na programu řádného jednání zastupitelstva, které se bude konat 27. listopadu.

Před zahájením zastupitelstva přišli mezi přítomné obyvatele starosta a místostarostka, aby jim předali včera schválené usnesení rady o zrušení schválené změny územního plánu v Kamýku mezi ulicemi Lhotecká, Těšíkova a Imrychova, která měla upravit koeficient zastavěnosti prostoru.

Opozice kritizovala to, že rada změnu územního plánu v lokalitě Kamýk schválila bez projednání na zastupitelstvu a rozhodnutí poslala na magistrát. Na sídlišti Kamýk, v místě bývalé kotelny, měl původně vzniknout výškový dům.

Nová studie místo toho počítá s nižšími, ale několika stavbami. Vedení radnice včera slíbilo pokračovat v jednání s lidmi a zanesení jejich připomínek do studie.

Krátké jednání zastupitelstva bylo bouřlivé. Obyvatelé Prahy 12 si na něj přinesli transparenty. Objevilo se na nich třeba heslo „Tady je developerovo!„ Při projevech starosty a místostarostky volali „hanba“, „kdo lže, ten krade" nebo „defenestrace".

Na začátku vystoupil i bývalý starosta městské části za ANO Milan Maruštík. Kritizoval současného starostu Adamce za to, že na internetu vyzýval obyvatele, aby nechodili na mimořádné zastupitelstvo.

O odvolání starosty opozice žádala kvůli tomu, že podle ní nezvládá svou funkci, ignoruje požadavky zastupitelských klubů a podepisuje smlouvy nevýhodné pro městskou část, uvedla v důvodové zprávě. Tylová podle zprávy dlouhodobě podporuje developerské projekty, které nejsou ve prospěch Prahy 12.

Koalici v Praze 12 utvořili Piráti, kteří kandidovali spolu se Zelenými, ODS a TOP 09. Dohromady mají v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 21 křesel. V opozici je Změna pro Prahu 12 složená z KDU-ČSL, STAN a nezávislých kandidátů, ANO a sdružení komunistů a nezávislých kandidátů Občané dvanáctky.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru