dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Smyčka kolem muže podezřelého z útoků v metru se stahovala, šel na policii. Je ale pachatelem?
Muž, který se dobrovolně přihlásil policii. Foto: Policie ČR

Smyčka kolem muže podezřelého z útoků v metru se stahovala, šel na policii. Je ale pachatelem?

V centru Prahy se do dnešního dne pohyboval mladík, který sexuálně útočil na mladé ženy. Stupňoval svou agresivitu, zkracovaly se intervaly jeho činů. Po nedělním zveřejnění podobizny v médiích se hledaný muž ten samý den přihlásil na policii.

„Byly s ním zahájeny úkony trestného řízení,“ sdělil Tomáš Hulan. Kriminalisté ale stále neví, zda mají správného pachatele. Vyvstaly totiž nové, pro celý případ velice podstatné skutečnosti.

Na jejich základě nakonec nedošlo k obvinění zmiňovaného mladíka, a to minimálně do té doby, dokud nebudou tyto skutečnosti kriminalisty ověřeny, tedy buď zcela jednoznačně potvrzeny, nebo jednoznačně vyvráceny. Z toho důvodu byl dvaadvacetiletý mladík propuštěn ze zadržení.

Kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu prošetřují celkem tři případy kvalifikované jako trestný čin znásilnění. K prvnímu ataku došlo v půl šesté večer 5. května ve stanici metra Muzeum, ke druhému v devět hodin dopoledne 18. června ve vestibulu metra Můstek a k zatím poslednímu evidovanému ve tři hodiny odpoledne 3. července ve vestibulu metra Muzeum.

Útoky jsou postupně intenzivnější, a navíc k nim dochází ve stále kratších intervalech. První a druhý útok totiž dělil jeden měsíc, ale druhý a třetí už pouze čtrnáct dní.

Olízl dívce vnitřní stranu stehen

První z útoků byl ze strany pachatele poměrně liknavý, kdy možná teprve překonával svůj vlastní strach. Na nástupišti stanice metra Muzeum si totiž počkal na to, až si jím vytipovaná žena nakročí k nástupu do soupravy.

„Jakmile se tak stalo, mladík přiskočil, sáhl jí pod minisukni na genitálie a poté okamžitě utekl. Napadená atak do této své choulostivé partie hodnotila jako velice nepříjemný, ale hlavně jako značně bolestivý,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ve druhém případě si muž tipoval svou potenciální oběť několik minut ve vestibulu metra Můstek. Při tom si vyhlédl dívku v minisukni, která z metra odcházela směrem k ulici 28. října. Na posledních eskalátorech z vestibulu k ní zezadu přistoupil, přikrčil se a olízl jí jazykem vnitřní stranu stehen.

Dívka zprvu netušila, co se děje. Jakmile se zorientovala, snažila se před mladíkem utéct. Ten ji ale následoval, a o několik metrů dál se ji snažil natlačit na výlohu obchodu. Při tom se naštěstí napadená vymanila ze sevření násilníka a z místa utekla.

Dívka se bránila, násilník utekl

Třetí napadení se odehrálo 3. července u schodů ústících z vestibulu metra Muzeum do Čelakovského sadů. Tam už si útočník nebral servítky. Ve chvíli, kdy míjel mladou díku, ji bez varování natlačil na zeď, nadzvedl jí minisukni a snažil se jí sáhnout do oblasti genitálií.

Dívka se ale bránila a velice nahlas zakřičela. Toho se útočník zalekl a utekl neznámo kam. Stejně tak se po ataku zachovala i poškozená, která z místa incidentu utekla opačným směrem.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru