dnes
Sobota - prehanky-dest
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
Smrt v metru: Kvůli pádu muže pod soupravu byl přes hodinu zastaven provoz na části linky C
Ilustrační foto: archiv DPP

Smrt v metru: Kvůli pádu muže pod soupravu byl přes hodinu zastaven provoz na části linky C

Včera v půl desáté večer spadl ve stanici Pražského povstání pod soupravu metra jednašedesátiletý muž. Kvůli zásahu záchranářů, policistů i hasičů byl provoz podzemky na části linky C přerušen na více než hodinu.

„Ve stanici Pražského povstání došlo k pádu muže (61) pod soupravu metra. Na místě zasahovala posádka záchranářů i lékař. Muž bohužel utrpěl mnohačetná poranění, která byla neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ napsala pražská záchranka na svůj twitterový účet.

Okolnosti smrti muže kriminalisté vyšetřují, nicméně podle dosavadních zjištění se jednalo o sebevražedný čin.

Provoz metra na lince C byl mezi stanicemi Kačerov – Florenc zastaven v obou směrech. V daném úseku byly zavedena náhradní autobusová doprava. Tramvajová linka 6 byla směrem z centra odkloněna ze zastávky Nuselské schody přes Pražského povstání k Vozovně Pankrác a shodně zpět. Provoz metra byl plně obnoven ve 22:37.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru