dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Smlouva na správu Polikliniky Barrandov je neplatná

Radní městské části Praha 5 vzali na vědomí závažná pochybení u smluv uzavřených mezi městskou částí a společností CENTRA, a.s., která pro Prahu 5 zajišťuje například správu nemovitostí.

Podle zjištění současného vedení páté městské části uzavřela Praha 5 v roce 2004 s CENTROU smluvní dodatek na správu nemovitosti Poliklinika Barrandov bez výběrového řízení. Došlo tak k porušení zákona o veřejných zakázkách.

Závažné pochybení tehdejšího vedení odhalila radnice Prahy 5 v rámci kontroly hospodaření a smluv se společností CENTRA.

Správcovská společnost se na základě uzavřeného dodatku z roku 2004 mohla dle odborného právního posudku, který si nechalo vedení MČ Praha 5 také vypracovat, obohatit zhruba o 104 714 Kč za každý měsíc, a to od uzavření smlouvy k 1. 12. 2004 až do 22. 9. 2011, kdy byla odměna pro správce určena novým smluvním dodatkem. Městská část Praha 5 ale o náhradu škody za celé období od roku 2004 žádat nemůže, protože je zapotřebí respektovat čtyřletou promlčecí dobu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru