dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Smíškovský strom splněných přání rozzářil dětské oči
Foto: archiv

Smíškovský strom splněných přání rozzářil dětské oči

Dětem předškolního věku 3 až 6 let ze sociálně slabých či dysfunkčních rodin, které navštěvují integrační školičky Smíšek, dětem z dětského domova Charlotte Masarykové a dětem se zdravotním postižením z ústavu Sulická rozzářil oči Strom splněných přání.

Obdarováno bylo celkem 81 dětí, které si samy namalovaly co by chtěly dostat, obrázky byly vystaveny na internetu a kdo chtěl, ten konkrétnímu dítěti vysněný dárek pořídil.

Dárky následně nadělovali zpěvačka Marcela Březinová s moderátorem Jiřím Zbořilem, kteří se dvěma školičkami Smíšek, jež se nacházejí ve Vysočanech a na Vinohradech, dlouhodobě spolupracují. První ze školiček byla otevřena v roce 2012. Projekt získal podporu z Nadace Velux.

smisek-nahled

Marcela Březinová (uprostřed) je patronkou jedné ze školiček

Březinová je patronkou jedné ze školiček, druhou je exposlankyně ODS Lenka Kohoutová. Zbořil by se měl stát patronem nové – třetí – školičky, která by měla být otevřena příští rok. Školičky Smíšek, které pro děti pořádají i kupříkladu ozdravné pobyty u moře, letní tábory nebo víkendové školičky v přírodě, hledají prostory pro další školičky – v Praze 9, 8, 2 a 10.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru