dnes
Úterý - oblacno
23°C
zítra
Středa - zatazeno
28°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Smíškovský strom splněných přání rozzářil dětské oči
Foto: archiv

Smíškovský strom splněných přání rozzářil dětské oči

Dětem předškolního věku 3 až 6 let ze sociálně slabých či dysfunkčních rodin, které navštěvují integrační školičky Smíšek, dětem z dětského domova Charlotte Masarykové a dětem se zdravotním postižením z ústavu Sulická rozzářil oči Strom splněných přání.

Obdarováno bylo celkem 81 dětí, které si samy namalovaly co by chtěly dostat, obrázky byly vystaveny na internetu a kdo chtěl, ten konkrétnímu dítěti vysněný dárek pořídil.

Dárky následně nadělovali zpěvačka Marcela Březinová s moderátorem Jiřím Zbořilem, kteří se dvěma školičkami Smíšek, jež se nacházejí ve Vysočanech a na Vinohradech, dlouhodobě spolupracují. První ze školiček byla otevřena v roce 2012. Projekt získal podporu z Nadace Velux.

smisek-nahled

Marcela Březinová (uprostřed) je patronkou jedné ze školiček

Březinová je patronkou jedné ze školiček, druhou je exposlankyně ODS Lenka Kohoutová. Zbořil by se měl stát patronem nové – třetí – školičky, která by měla být otevřena příští rok. Školičky Smíšek, které pro děti pořádají i kupříkladu ozdravné pobyty u moře, letní tábory nebo víkendové školičky v přírodě, hledají prostory pro další školičky – v Praze 9, 8, 2 a 10.


Pohádkový dvoreček pro nejmenší zve na Červenou Karkulku

Včera ve 23:22

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let se koná vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je vstup volný.

Bike camp v Holešovicích: Příměstský tábor pro malé cyklisty nabídne výlety do přírody i zábavu

13. června 2019 v 16:21

Všichni malí cyklisté a milovníci cykloturistiky v Praze se mohou opět těšit na příměstský tábor Bike camp. Ten se koná od 19. do 23. srpna v prostředí Královské obory Stromovka, pražského Výstaviště a jejich okolí. Na děti ve věku od 7 do 14 let čeká pět dní plných zábavy nejen na kole. Tábor...

Pohádkový hostivařský lesopark pro děti

12. června 2019 v 16:17

Vezměte děti v sobotu 15. června do pohádkového lesa. Od 10 do 16 hodin na ně budou čekat soutěže, dárky, maskoti, malování na obličej, skákací hrady nebo diskotéka.

Žáci Prahy 6 byli oceněni v Písecké bráně

6. června 2019 ve 14:27

Praha 6 pravidelně na konci roku oceňuje ty nejlepší žáky svých základních škol. Letos se tak stalo již podesáté. Na základě doporučení ředitelů a učitelů letos ocenění Úspěšný žák 2019 doputovalo celkem k 33 školákům, kteří si jej z rukou radní pro školství Marie Kubíkové převzali...

Praha 9 zve na Ahoj léto!

6. června 2019 v 10:00

Zábavné herní odpoledne v neděli 9. června k ukončení školní docházky v tomto školním roce a zároveň přivítání dvouměsíčních letních prázdnin.

Den dětí Prahy 15 v areálu ZŠ Nad Přehradou

6. června 2019 v 08:51

Kuličková zmrzlina, domácí limonády z Kerska, slečna Viki s pejskem Vorkem a mnoho dílniček, které chystají dětská centra z patnácté a sousední městské části.

Děti se budou bavit na celorepublikovém finále Česko se hýbe ve školách

5. června 2019 v 07:43

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz motivuje děti k lepšímu životnímu stylu prostřednictvím zábavných sportovních aktivit. A začíná u těch nejmenších dětí i teenagerů, zdravých i handicapovaných, populární celorepublikovou soutěží týmových skladeb Česko se hýbe ve školách. Letos se koná už její...

Praha 9: Mikroklima v parku Přátelství

4. června 2019 ve 22:55

Akce Prahy 9 Mikroklima se koná 6. června v parku Přátelství na Proseku. Je zaměřena na ekologii, ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu a spojená je s oslavou Světového dne životního prostředí.

Další články
Nahoru