dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Smíchovská Winternitzova vila od Adolfa Loose chystá mimořádné prohlídky
Winternitzova vila na Smíchově. Foto: archiv

Smíchovská Winternitzova vila od Adolfa Loose chystá mimořádné prohlídky

Ve Winternitzově vile od Adolfa Loose a Karla Lhoty na Smíchově budou již tuto sobotu 17. června probíhat mimořádné, komentované prohlídky v 9, 11, 13, 15, 17 a 19 hodin.

Komentované prohlídky vily poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Smíchovská vila nese jméno advokáta Josefa Winternitze, který ji nechal postavit pro svoji rodinu v roce 1932. Za architekty si zvolil Adolfa Loose a Karla Lhotu.

Rodina vilu obývala jen do roku 1941, kdy byla donucena pod tlakem rasové perzekuce vilu převést na Auswanderungsfond für Böhmen und Mähren (Vystěhovalecký fond). Od tohoto fondu koupila objekt obec pražská, která ve vile zřídila mateřskou školku. Ta zde nepřetržitě sídlila až do roku 1997.

Celá rodina byla roku 1943 transportována do Terezína a později do koncentračního tábora Osvětim. Vrátila se pouze Jenny Winternitzová a dcera Suzana, které však již vilu nikdy nespatřily. Potomci  se o vile dozvěděli až v roce 1991 při přípravě restitucí.

Vstupenky na sobotní komentované přehlídky: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/fifb/

Winternitzova vila

winternitzova-vila-3

winternitzova-vila-2

winternitzova-vila-5

winternitzova-vila-1

winternitzova-vila-4


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru