dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Smíchovská náplavka je od víkendu pěší zónou. Řidiči to zatím ignorují
Na náplavce je od víkendu značka, která upozorňuje na existenci pěší zóny. Foto: Jan Puci

Smíchovská náplavka je od víkendu pěší zónou. Řidiči to zatím ignorují

Náplavka na Smíchově se změnila v pěší zónu. Nové značky instalované v sobotu omezily parkování a průjezd aut, chodcům umožní využívat náplavku podobně jako na protějším břehu. Dosud byla smíchovská náplavka často využívaná jako parkoviště a objízdná trasa za vedlejší ulici. Nově smí do některých částí jen auta s povolením magistrátu. Mnozí řidiči zatím změnu buď nezaznamenali, nebo ji ignorují. Ve středu odpoledne bylo místo plné aut.

„Návštěvníci tady doteď trpěli, protože se museli proplétat mezi více jak stovkou parkujících aut. Zdejší náplavka je přitom krásná a Pražané si ji můžou oblíbit podobně jako tu protější na Rašínově nábřeží,“ uvádí ředitel Institutu plánování a rozvoje Petr Hlaváček.

„Po loňském spojení přívozem s protějším břehem děláme další krok pro oživení Smíchova,“ dodává Hlaváček. Ve středu odpoledne nestála možná na ploše u řeky stovka aut, desítky jich tam ale byly. Na náplavce by se měly od jara konat různé společenské akce

Správcovská firma Trade centre Praha plánuje na náplavkách letos i další úpravy. Přibýt by měly informační systém, lavičky a odpadkové koše, změny čekají i toalety. Do plánování budoucího vzhledu vltavských břehů by se měla víc zapojit veřejnost. Od jara k tomu budou sloužit nové internetové stránky prazskenaplavky.cz.

smichovska-naplavka-1-1-nahled

smichovska-naplavka-3-1-nahled

smichovska-naplavka-3-2-nahled

smichovska-naplavka-5-1-nahled

smichovska-naplavka-6-nahled

smichovska-naplavka-5-2-nahled


Další články
Nahoru