dnes
Úterý - jasno
31°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
27°C
Zpravodajství

Smíchovská Kavárna, co hledá jméno pokračuje

Smíchovská „Kavárna, co hledá jméno“ bude pokračovat. Společnost, která ji provozuje, byla jediným zájemcem v otevřeném záměru MČ Praha 5, do kterého se mohl přihlásit kdokoliv. Radní páté městské části na svém středečním zasedáním odsouhlasili pronájem zmíněného objektu.

Pronájem nebytového objektu, který navazuje na nemovitost Stroupežnického 493/10, byl schválen za nabídnutých 72 100 korun měsíčně + alt. DPH + zálohy na poskytované služby, na dobu neurčitou.

„Kavárna, co hledá jméno bude na svém místě pokračovat dále, což určitě potěší desetitisíce jejích fanoušků a návštěvníků. Společnost, která ji provozuje, byla jediným účastníkem otevřeného záměru a městská část Praha 5 získá na pronájmu přes 850 000 korun ročně, což je skvělá zpráva, vezmeme-li v potaz, že před pár lety se jednalo o ruinu využívanou bezdomovci, která generovala radnici akorát tak problémy, natož finance,“ uvedl tiskový mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka.

Kdy bude kavárna znovu otevřena, je již nyní pouze na provozovatelích, ze strany městské části Praha 5 podpisu nájemní smlouvy nic nebrání. Kavárna se v pražských mutacích celosvětově respektovaných žebříčků typu TripAdvisor umisťovala pravidelně na předních příčkách a na základě hlasování občanů získala minulý rok titul „Podnikatel roku Prahy 5“ ve své kategorii.


Další články
Nahoru