dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Zpravodajství

Smíchov: Na místě bývalých tiskáren vyroste do dvou let rezidence Grafická. Nabídne 160 bytů

Developeři UBM Bohemia Development a Crestyl společně připravují projekt kosmopolitního bydlení umístěný na Smíchově. Nová rezidence Grafická bude umístěna v bloku ulic Grafická a Kmochova, na místě chátrající budovy bývalých tiskáren.

V nejbližších týdnech se začne s přípravnými pracemi, na jaře příštího roku pak bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na přelom let 2019 a 2020.

Rezidenční projekt za více než miliardu korun nabídne v sousedství parku Sacré Coeur 160 bytů a prostory pro obchody a služby v přízemí. Zahájení výstavby je naplánováno na jaro příštího roku, předpokládaná investice je 1,2 miliardy korun. Obě firmy mají v projektu přesně poloviční podíl.

 „Lokalitu Smíchova dokonale známe, je domovem jednoho z našich největších projektů vůbec – komplexu Anděl City, který zahrnuje kanceláře, obchody, kino, hotel, ale právě i bydlení. Další rozvoj této lokality je tak pro nás přirozeným procesem,“ sdělil Jan Zemánek, generální ředitel UBM Bohemia Development.

„Je to již naše druhá spolupráce s UBM Bohemia Development. Velmi nás těší, že se budeme podílet na tak zajímavém moderním bydlení v jedinečné lokalitě Smíchova, který postupně vyrostl do pozice druhého pražského centra, dynamické kosmopolitní čtvrti plné energie,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.


Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Včera v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru