dnes
Neděle - jasno
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - zatazeno
5°C
Zpravodajství

Smíchov: Na místě bývalých tiskáren vyroste do dvou let rezidence Grafická. Nabídne 160 bytů

Developeři UBM Bohemia Development a Crestyl společně připravují projekt kosmopolitního bydlení umístěný na Smíchově. Nová rezidence Grafická bude umístěna v bloku ulic Grafická a Kmochova, na místě chátrající budovy bývalých tiskáren.

V nejbližších týdnech se začne s přípravnými pracemi, na jaře příštího roku pak bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na přelom let 2019 a 2020.

Rezidenční projekt za více než miliardu korun nabídne v sousedství parku Sacré Coeur 160 bytů a prostory pro obchody a služby v přízemí. Zahájení výstavby je naplánováno na jaro příštího roku, předpokládaná investice je 1,2 miliardy korun. Obě firmy mají v projektu přesně poloviční podíl.

 „Lokalitu Smíchova dokonale známe, je domovem jednoho z našich největších projektů vůbec – komplexu Anděl City, který zahrnuje kanceláře, obchody, kino, hotel, ale právě i bydlení. Další rozvoj této lokality je tak pro nás přirozeným procesem,“ sdělil Jan Zemánek, generální ředitel UBM Bohemia Development.

„Je to již naše druhá spolupráce s UBM Bohemia Development. Velmi nás těší, že se budeme podílet na tak zajímavém moderním bydlení v jedinečné lokalitě Smíchova, který postupně vyrostl do pozice druhého pražského centra, dynamické kosmopolitní čtvrti plné energie,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru