dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
25°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Zpravodajství

Smíchov: Na místě bývalých tiskáren vyroste do dvou let rezidence Grafická. Nabídne 160 bytů

Developeři UBM Bohemia Development a Crestyl společně připravují projekt kosmopolitního bydlení umístěný na Smíchově. Nová rezidence Grafická bude umístěna v bloku ulic Grafická a Kmochova, na místě chátrající budovy bývalých tiskáren.

V nejbližších týdnech se začne s přípravnými pracemi, na jaře příštího roku pak bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na přelom let 2019 a 2020.

Rezidenční projekt za více než miliardu korun nabídne v sousedství parku Sacré Coeur 160 bytů a prostory pro obchody a služby v přízemí. Zahájení výstavby je naplánováno na jaro příštího roku, předpokládaná investice je 1,2 miliardy korun. Obě firmy mají v projektu přesně poloviční podíl.

 „Lokalitu Smíchova dokonale známe, je domovem jednoho z našich největších projektů vůbec – komplexu Anděl City, který zahrnuje kanceláře, obchody, kino, hotel, ale právě i bydlení. Další rozvoj této lokality je tak pro nás přirozeným procesem,“ sdělil Jan Zemánek, generální ředitel UBM Bohemia Development.

„Je to již naše druhá spolupráce s UBM Bohemia Development. Velmi nás těší, že se budeme podílet na tak zajímavém moderním bydlení v jedinečné lokalitě Smíchova, který postupně vyrostl do pozice druhého pražského centra, dynamické kosmopolitní čtvrti plné energie,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru