Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Smíchov: Místní obyvatelé oceňují nabídku i dostupnost služeb, vadí jim nepořádek a kriminalita
Nepořádek. Ilustrační foto: JP

Smíchov: Místní obyvatelé oceňují nabídku i dostupnost služeb, vadí jim nepořádek a kriminalita

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Smíchov.

Téměř sedmdesát procent obyvatel Smíchova hodnotí tuto čtvrť jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Smíchova oceňují širokou nabídku a dostupnost služeb, kultury či společenských aktivit. Problémem je čistota veřejného prostoru, hluk z dopravy, či zvýšená drobná kriminalita.

„Smíchov je společenským a obchodním srdcem Prahy 5 a s křižovatkou Anděl je vstupní branou z centra Prahy do celé naší městské části. Lesk mu bohužel dlouhodobě ubírá nepořádek, rychle zastarávající a dnes již nedostačující mobiliář, jako třeba rychle se plnící odpadkové koše. Zapojili jsme se proto do pražského systému centralizovaných dodávek prvků městského mobiliáře a chystáme jeho rozšíření společně se zajištěním pečlivějšího úklidu," řekla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

V anketě kromě nepořádku nejvíce rezonovala bezpečnost. Celé území od Anděla až po Zlíchov a tramvajovou zastávku U Zvonu je vnímáno jako rizikové. To je podle starostky způsobeno velkou koncentrací nízkoprahových zařízení v těchto oblastech, ale také zanedbaným veřejným prostorem.

„Oba faktory přitahují sociálně vyloučené skupiny lidí. Důležité bude zintenzivnit práci policie a vytvořit tlak na magistrát, aby vyváženě rozmělnil nízkoprahová zařízení po celé Praze. Velmi pomůže proměna území podél ulic Plzeňská a Nádražní včetně modernizace dopravního terminálu smíchovského nádraží a revitalizace navazujících prostranství," dodala starostka.


Autor: red

Den dětí na pražských náplavkách

Včera ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Dětský den s Protěží

25. května 2022 v 11:28

Nezisková organizace Protěž připravila na neděli 29. května zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma

Proběhlo veřejné setkání k úpravám prostranství pod pergolou Mendelova

25. května 2022 v 08:33

Minulý týden v úterý uspořádala Praha 11 veřejné setkání k úpravám prostranství pod pergolou Mendelova, které vzešlo jako reakce na statické posouzení stavu pergoly. Městská část o tom informovala na svém webu.

Se starostkou okolo Pětky v červnu. Setkání nejen pro pejskaře

25. května 2022 v 08:30

Další setkání Se starostkou okolo Pětky. V neděli 19. června budete s kynology hledat místo pro psí loučku.

Milovníci muškátů se sejdou v botanické zahradě

25. května 2022 v 08:25

Botanická zahrada v Troji připravila oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny zaplní expozici Ornamentální zahrady od 27. do 29. května. 

Užijte si Jižní Město na vlastní uši, Praha 11 přináší projekt Podcasty

25. května 2022 v 08:04

Praha 11 přináší v novém projektu Podcasty rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na akce i aktuality z dění v jedenácté městské části.

Festival jak víno na Střeláku

25. května 2022 v 06:25

Ta nejlepší vína z Jižní Moravy se představí po boku zahraniční tvorby. Můžete tak porovnat kvalitu našich vín se světem.

Pražské služby dětem. Na Ladronku přijde i Michal Nesvadba

24. května 2022 v 19:10

Pražské služby zvou již podesáté na zábavnou rodinnou akci na Ladronce v sobotu 18. června od 11 hodin. 

Sérií vzpomínkových akcí si Praha 2 připomene 80. výročí operace Anthropoid

24. května 2022 v 19:04

Městská část Praha 2 připravuje k letošnímu 80. výročí vojenské operace Anthropoid hned několik vzpomínkových akcí. Na mnohých se bude podílet také Československá obec legionářská. Mezi výčtem akcí nebudou chybět například panelové výstavy, tradiční pieta v Resslově ulici nebo celodenní akce pro...

Osmdesát let Operace Anthropoid připomene program na Karlově náměstí

24. května 2022 v 16:36

Akce k připomenutí 80. výročí operace Anthropoid se uskuteční v sobotu 18. června na Karlově náměstí.

Další články
Nahoru