Dnes Pondělí - oblacno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Smíchov: Místní obyvatelé oceňují nabídku i dostupnost služeb, vadí jim nepořádek a kriminalita
Nepořádek. Ilustrační foto: JP

Smíchov: Místní obyvatelé oceňují nabídku i dostupnost služeb, vadí jim nepořádek a kriminalita

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Smíchov.

Téměř sedmdesát procent obyvatel Smíchova hodnotí tuto čtvrť jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Smíchova oceňují širokou nabídku a dostupnost služeb, kultury či společenských aktivit. Problémem je čistota veřejného prostoru, hluk z dopravy, či zvýšená drobná kriminalita.

„Smíchov je společenským a obchodním srdcem Prahy 5 a s křižovatkou Anděl je vstupní branou z centra Prahy do celé naší městské části. Lesk mu bohužel dlouhodobě ubírá nepořádek, rychle zastarávající a dnes již nedostačující mobiliář, jako třeba rychle se plnící odpadkové koše. Zapojili jsme se proto do pražského systému centralizovaných dodávek prvků městského mobiliáře a chystáme jeho rozšíření společně se zajištěním pečlivějšího úklidu," řekla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

V anketě kromě nepořádku nejvíce rezonovala bezpečnost. Celé území od Anděla až po Zlíchov a tramvajovou zastávku U Zvonu je vnímáno jako rizikové. To je podle starostky způsobeno velkou koncentrací nízkoprahových zařízení v těchto oblastech, ale také zanedbaným veřejným prostorem.

„Oba faktory přitahují sociálně vyloučené skupiny lidí. Důležité bude zintenzivnit práci policie a vytvořit tlak na magistrát, aby vyváženě rozmělnil nízkoprahová zařízení po celé Praze. Velmi pomůže proměna území podél ulic Plzeňská a Nádražní včetně modernizace dopravního terminálu smíchovského nádraží a revitalizace navazujících prostranství," dodala starostka.


V Praze 11 se soutěží O zlatý klíč

Dnes v 07:40

Letošní již dvanáctý ročník literární soutěže je určen obyvatelům a příznivcům Jižního Města s tématikou právě Jižního Města. Žánr není omezen, může to být fejeton, pohádka, báseň, povídka, i sci-fi, fantasy.

Propojení pro pěší a cyklisty mezi několika městskými částmi

Včera ve 21:01

Začala příprava propojení dočasnou komunikací od ulice Doupovské na Praze 15 do ulice U Záběhlického zámku v Praze 11. Dočasně ji bude využívat investor, který v Praze 11 dokončuje výstavbu v okolí místa zvaného Kulatý Chodovec. Na webu patnácté městské části o tom informoval místostarosta pro...

Praha 6 poskytne dotace na sportovní aktivity, kulturu, ekologii i památky

Včera v 08:21

Praha 6 i v letošním roce připravila dotační programy, jejichž cílem je podpořit sport a aktivní trávení volného času, ekologické projekty, péči o zeleň nebo zachování architektonického dědictví.

Ve Vysočanech bude Piskáčkova ulice

6. března 2021 v 09:23

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Rada hl. m. Prahy, aby v městské části Praha 9 ve Vysočanech měli svou ulici manželé Jaroslav a Antonie Piskáčkovi, jejich syn Miroslav a Anna Hrušková (matka Antonie Piskáčkové). Coby spolupracovníci výsadku Anthropoid byli zavražděni v roce...

Praha 4: Nezapomeňte zaplatit za psa

6. března 2021 v 08:58

Odbor finanční správy radnice čtvrté městské části upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2021. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

4. března 2021 v 18:10

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Praha 6: Psychologická pomoc

3. března 2021 ve 13:00

Radnice Prahy 6 společně s psychology z Břevnova zřídili dvě telefonní linky, na které se mohou obrátit dospělí a děti.

innogy rozšiřuje službu pro neslyšící

3. března 2021 ve 12:47

K výročí Světového dne sluchu představuje innogy se sociálním podnikem Transkript další významnou inovaci v komunikaci osob se sluchovým postižením. Od 3. března 2021 je k dispozici nová funkce umožňující využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou...

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování

3. března 2021 v 11:04

Od podzimu 2020 provádí hasiči vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či...

Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

2. března 2021 ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Další články
Nahoru