Dnes Neděle - polojasno 19°C
Zítra Pondělí - jasno 24°C
Neděle 13. 6. 2021
Svátek má Antonín
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Smíchov: Místní obyvatelé oceňují nabídku i dostupnost služeb, vadí jim nepořádek a kriminalita
Nepořádek. Ilustrační foto: JP

Smíchov: Místní obyvatelé oceňují nabídku i dostupnost služeb, vadí jim nepořádek a kriminalita

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Smíchov.

Téměř sedmdesát procent obyvatel Smíchova hodnotí tuto čtvrť jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Smíchova oceňují širokou nabídku a dostupnost služeb, kultury či společenských aktivit. Problémem je čistota veřejného prostoru, hluk z dopravy, či zvýšená drobná kriminalita.

„Smíchov je společenským a obchodním srdcem Prahy 5 a s křižovatkou Anděl je vstupní branou z centra Prahy do celé naší městské části. Lesk mu bohužel dlouhodobě ubírá nepořádek, rychle zastarávající a dnes již nedostačující mobiliář, jako třeba rychle se plnící odpadkové koše. Zapojili jsme se proto do pražského systému centralizovaných dodávek prvků městského mobiliáře a chystáme jeho rozšíření společně se zajištěním pečlivějšího úklidu," řekla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

V anketě kromě nepořádku nejvíce rezonovala bezpečnost. Celé území od Anděla až po Zlíchov a tramvajovou zastávku U Zvonu je vnímáno jako rizikové. To je podle starostky způsobeno velkou koncentrací nízkoprahových zařízení v těchto oblastech, ale také zanedbaným veřejným prostorem.

„Oba faktory přitahují sociálně vyloučené skupiny lidí. Důležité bude zintenzivnit práci policie a vytvořit tlak na magistrát, aby vyváženě rozmělnil nízkoprahová zařízení po celé Praze. Velmi pomůže proměna území podél ulic Plzeňská a Nádražní včetně modernizace dopravního terminálu smíchovského nádraží a revitalizace navazujících prostranství," dodala starostka.


Pražské věže s Prahou 5

Včera v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Třetí červnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

9. června 2021 v 10:55

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Letečtí záchranáři pražských hasičů cvičili záchranu z vodní hladiny

8. června 2021 v 11:35

Letečtí záchranáři HZS hl. m. Prahy, ve spolupráci s leteckou službou PČR, se během měsíců dubna a května aktivně připravovali na zásahy ve skalním terénu, záchranu z vodní hladiny a na jiné další možné situace.

Procházka po stopách Antonína Švehly

8. června 2021 v 10:21

Antonín Švehla: „Pečlivě volte své vůdce, kterým svěřujete své osudy.“ Švehlova cesta, letos s podtitulem pochod pro svobodu se koná pod záštitou starosty Prahy 15 Milana Wenzla.

Street Festival v Praze 11 bude zdarma

7. června 2021 v 11:00

V sobotu 12. června proběhne 5. ročník Street Festivalu. Festival se bude konat v novém volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11. Čeká vás přehlídka a soutěže ve street a break dance.

Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst 12krát nájem nestačí. Co vše v rozpočtu zohlednit?

7. června 2021 v 10:49

Chcete pronajmout nemovitost a získat tak další příjem navíc? Zvažujete pořízení nemovitosti jako investici a zdroj pasivního příjmu? Při stanovení rozpočtu nestačí spočítat 12 krát nájem a hotovo. 

Anděl na drátě. Praha 11 realizuje pilotní projekt tísňové péče

6. června 2021 ve 12:43

Obyvatelé Prahy 11 si tuto službu mohou vyzkoušet zdarma po dobu 6 měsíců.

Další články
Nahoru