dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražský život

Smetanovo nábřeží se o sobotách uzavře pro auta

Poprvé v sobotu 14. září a také následující čtyři soboty zmizí ze Smetanova nábřeží automobilová doprava. Frekventované nábřeží tak ovládnou chodci a cyklisté. Místem budou projíždět také tramvaje.

Na nábřeží dojde k vytvoření pěší zóny s uzavírkou na křižovatce Smetanovo nábřeží/Národní třída a křižovatce Smetanovo nábřeží/Platnéřská.

První sobota bez proběhne 14. září a bude kulinářská a degustační. Na nábřeží budou zahrádky s posezením, farmářské trhy a ochutnávky kuchyní pražských menšin – vietnamské, ruské, balkánské nebo slovenské. Součástí akce Nábřeží žije bude i soutěž mezi sousedy o nejlepší štrúdl nebo bábovku.

Program doplní například kuchařská exhibice, výtvarné a rukodělné workshopy pro děti, interaktivní stěna Uličník, písničkáři nebo neobvyklé gastrokoncepty.

Po Smetanově nábřeží navíc budou probíhat komentované prohlídky s odborníky Urban Walks. Během nich se návštěvníci dozvědí podrobnosti o vývoji veřejného prostoru města a mají možnost prozkoumat nábřeží očima urbanisty.


Další články
Nahoru