Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Směnárnice si odskočila na toaletu a cigaretu, mezitím jí ukradli z provozovny tři miliony
Muž, po kterém pátrají policisté. Pokud ho poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158. Foto: Policie ČR

Směnárnice si odskočila na toaletu a cigaretu, mezitím jí ukradli z provozovny tři miliony

Začátkem března zatím neznámí pachatelé vykradli jednu ze směnáren v Praze 10 a odnesli si bankovky v hodnotě téměř tři miliony korun. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muži podezřelí z krádeže zatím nebyli dopadeni.

„Pachatelé využili chvíle, kdy si směnárnice odskočila na toaletu a na cigaretu, a vnikli bez použití násilí do prostoru provozovny. Z ní si pak odnesli finanční hotovost v různých měnách a způsobili tak zmiňovanou škodu,“ sdělil policejní mluvčí.

Ještě před touto krádeží si podle něj jeden z podezřelých ve směnárně rozměnil peníze, aby zřejmě obhlédl situaci. O pár hodin později došlo ke krádeži.

„Podezřelé muže zachytily kamery, a i když mužům není přes roušky vidět do tváře, doufáme, že je někdo pozná. Jakékoliv informace k jejich totožnosti volejte na linku 158,“ sdělil Daněk.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což hrozí v případ dopadení a odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.


Autor: puc
Další články
Nahoru