Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Směnárnice si odskočila na toaletu a cigaretu, mezitím jí ukradli z provozovny tři miliony
Muž, po kterém pátrají policisté. Pokud ho poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158. Foto: Policie ČR

Směnárnice si odskočila na toaletu a cigaretu, mezitím jí ukradli z provozovny tři miliony

Začátkem března zatím neznámí pachatelé vykradli jednu ze směnáren v Praze 10 a odnesli si bankovky v hodnotě téměř tři miliony korun. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muži podezřelí z krádeže zatím nebyli dopadeni.

„Pachatelé využili chvíle, kdy si směnárnice odskočila na toaletu a na cigaretu, a vnikli bez použití násilí do prostoru provozovny. Z ní si pak odnesli finanční hotovost v různých měnách a způsobili tak zmiňovanou škodu,“ sdělil policejní mluvčí.

Ještě před touto krádeží si podle něj jeden z podezřelých ve směnárně rozměnil peníze, aby zřejmě obhlédl situaci. O pár hodin později došlo ke krádeži.

„Podezřelé muže zachytily kamery, a i když mužům není přes roušky vidět do tváře, doufáme, že je někdo pozná. Jakékoliv informace k jejich totožnosti volejte na linku 158,“ sdělil Daněk.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což hrozí v případ dopadení a odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.


Autor: puc

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

16. srpna 2022 v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

16. srpna 2022 v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru