Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

„Naším cílem při jednání s investorem je zajištění potřeb obyvatel v dané lokalitě. V tomto případě se nám podařilo vyjednat výstavbu sportovní haly, ordinace lékařů i získání pozemků pro potřebné pěší propojení mezi Barrandovem a Slivencem" uvádí radní Zdeněk Doležal (ODS).

„Nechceme bránit v rozvoji Prahy 5, to by nemělo smysl. Ale musíme pečlivě vážit, aby tempu nové výstavby odpovídala i infrastruktura. Investor si musí být této odpovědnosti vědom a jsem rád, že se nám podařilo vyjednat získání pozemků, které jsou potřeba k vybudování dlouho chybějícího pěšího propojení mezi Prahou 5 a Slivencem,“ vysvětluje postup městské části místostarosta Martin Damašek (TOP 09).


Autor: Alo

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru