Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

„Naším cílem při jednání s investorem je zajištění potřeb obyvatel v dané lokalitě. V tomto případě se nám podařilo vyjednat výstavbu sportovní haly, ordinace lékařů i získání pozemků pro potřebné pěší propojení mezi Barrandovem a Slivencem" uvádí radní Zdeněk Doležal (ODS).

„Nechceme bránit v rozvoji Prahy 5, to by nemělo smysl. Ale musíme pečlivě vážit, aby tempu nové výstavby odpovídala i infrastruktura. Investor si musí být této odpovědnosti vědom a jsem rád, že se nám podařilo vyjednat získání pozemků, které jsou potřeba k vybudování dlouho chybějícího pěšího propojení mezi Prahou 5 a Slivencem,“ vysvětluje postup městské části místostarosta Martin Damašek (TOP 09).


Autor: Alo

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru