Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

„Naším cílem při jednání s investorem je zajištění potřeb obyvatel v dané lokalitě. V tomto případě se nám podařilo vyjednat výstavbu sportovní haly, ordinace lékařů i získání pozemků pro potřebné pěší propojení mezi Barrandovem a Slivencem" uvádí radní Zdeněk Doležal (ODS).

„Nechceme bránit v rozvoji Prahy 5, to by nemělo smysl. Ale musíme pečlivě vážit, aby tempu nové výstavby odpovídala i infrastruktura. Investor si musí být této odpovědnosti vědom a jsem rád, že se nám podařilo vyjednat získání pozemků, které jsou potřeba k vybudování dlouho chybějícího pěšího propojení mezi Prahou 5 a Slivencem,“ vysvětluje postup městské části místostarosta Martin Damašek (TOP 09).


Autor: Alo

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru