dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Šmejdi v akci: Radnice chce prosadit zákaz podomního prodeje
Podvodníky se často nechají napálit senioři. Ilustrační foto: Freeimages

Šmejdi v akci: Radnice chce prosadit zákaz podomního prodeje

Sedmá městská část se obrátila na hlavní město Prahu s žádostí o novelizaci nařízení, kterým se vydává tržní řád. Praha 7 chce v novele prosadit zákaz podomního prodeje na svém území.

„Naším zájmem je ochrana obyvatel před nekalými a agresivními obchodními praktikami. V současné době není podomní prodej v Praze nijak regulován. Přitom má často nátlakový a obtěžující charakter a poškozuje spotřebitele. Řada obcí jej proto na svém území již zakázala,“ uvádí radní pro kulturu a rozvoj podnikání Hana Třeštíková.

Anketa

Jste pro zakázání podomního prodeje?

92.9%
(92.9%)
7.1%
(7.1%)
Zároveň upozorňuje na to, že i po silné medializaci takzvaných „šmejdů“ (stejnojmenný dokument, který pojem „šmejdi“ vytvořil, produkovala právě současná radní Prahy 7 Hana Třeštíková) se tyto praktiky stále objevují.

„Zrovna v těchto dnech jsme byli upozorněni na firmu sídlící v Praze 7, která pod záminkou vysoké výhry pořádá předváděcí akce cílené na seniory, kde se je snaží přesvědčit ke koupi předraženého zboží. Radíme proto všem občanům, aby byli velmi opatrní a podobných akcí se raději vůbec neúčastnili. Firma totiž využívá toho, že zboží zakoupené v sídle firmy nejde vrátit,“ dodává starosta Jan Čižinský.


Další články
Nahoru