dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Šmatáci v akci: Majitelky kabelek přišla vlastní nepozornost draho
Zloděj kabekky odchází z prodejny. S kabelkou, která není jeho. Foto. Policie ČR

Šmatáci v akci: Majitelky kabelek přišla vlastní nepozornost draho

O tom, že kabelku je třeba střežit „jako oko v hlavě“, se přesvědčily dvě ženy. Kvůli své chvilkové nepozornosti byly okradeny a způsobená škoda nepředstavuje jen tak nějaké drobné.

První případ krádeže dámské kabelky z nákupního vozíku prošetřují policisté z hornopočernického oddělení. Šedesátiletá zákaznice hypermarketu na Chlumecké ulici vložila 23. března kolem půl osmé večer svoji kabelku do nákupního vozíku a věnovala se výběru zboží tak poctivě, že si nevšimla muže, který využil její nepozornosti a kabelku s luxusní peněženkou, doklady, třinácti a půl tisíci korunami, mobilním telefonem a dvěma parfémy odcizil.

Z obchodu pak v klidu odešel a zákaznici způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun. Díky kamerovému systému v prodejně znají policisté podobu podezřelého muže a žádají tak veřejnost o pomoc při pátrání po jeho totožnosti. „Jakékoli informace k jeho osobě, jeho pohybu či pobytu přijmeme na bezplatné tísňové lince 158,“ požádala veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

zlodej-z-niocniho-baru-nahled

Zloděj: klikni na mě, třeba mě poznáš…

Na druhém případu krádeže pracují policisté z proseckého oddělení v Praze 9. Tam v úterý 1. dubna, v baru na Harrachovské ulici, mezi půlnocí a druhou hodinou v noci, využil asi 25letý mladík nepozornosti majitelky odložené kabelky a odcizil z ní peněženku s doklady, platební kartou a pěti a půl tisíci korunami.

Z odcizené platební karty se pak před šestou hodinou ráno třikrát neúspěšně pokusil o výběr šesti tisíc korun z bankomatu v ulici Beranových. V tomto případě mají policisté k dispozici kamerový záznam z baru, na kterém je zachycený podezřelý mladík.

„Oběma hledaným mužům hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku až dvouleté vězení,“ dodala Jana Rösslerová.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru