Dnes Pondělí - skorojasno 22°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 22°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Smartwings otevírá novou pravidelnou linku z Prahy do Káhiry
Káhira. Foto: Simon Berger / Pexels

Smartwings otevírá novou pravidelnou linku z Prahy do Káhiry

Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další novinku. Od 1. listopadu zahájí pravidelné přímé lety z Prahy do Káhiry, hlavního města Egypta. Linka bude provozována dvakrát týdně. Káhira je již sedmou destinací Smartwings v Egyptě vedle Hurghady, Marsa Alam, Sharm Al Sheikhu, Al Alamainu, Taby a Marsa Matrouh. Informovala o tom mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

Letenky do Káhiry jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií (v rámci code-sharové spolupráce, ), a rovněž u prodejců letenek. 

Let QS1244 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha vždy ve středu a v sobotu v nočních hodinách ve 22:50 s příletem do Káhiry ve 3:40 místního času. 

Pro zpáteční let QS1245 z Káhiry do Prahy počítá letový řád s odletem z Káhiry ve čtvrtek a v neděli ve 4:30 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane v 7:35.  

„Jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme vůbec poprvé nabídnout přímé letecké spojení mezi Prahou a egyptskou Káhirou. Pro letní letový řád počítáme s dalším navýšením přepravní kapacity a frekvencí letů do této atraktivní destinace,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings. 

Během zimního letového řádu nabídne letecká společnost Smartwings z českých letišť přímá letecká spojení do více než dvou desítek destinací. Z Prahy bude Smartwings provozovat pravidelné linky do Dubaje (SAE), na čtyři Kanárské ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura, do španělské Málagy, Valencie, na Mallorku, do izraelského Tel Avivu, na ostrov Madeira (Funchal), do egyptské Káhiry a letovisek Hurghada a Marsa Alam, a nově také do turecké Antalye. Linka Praha – Antalye bude během zimního letového řádu provozována 2× týdně (čtvrtek, neděle). 

Z Brna a Ostravy bude společnost provozovat linky do Egypta (Hurghada, Marsa Alam). Charterové lety Smartwings pro CK zamíří během zimy z Prahy na Kapverdské ostrovy, do Salalah a Muscatu v Ománu, do Ras Al Khaimah (SAE), egypských letovisek Hurghada, Marsa Alam, Taba, na kanárský ostrov Fuerteventura a do turecké Kayseri. Z Brna a Ostravy budou charterové lety směřovat do Hurghady a Marsa Alam. 

Nový exkluzivní kontrakt na lety z Německa 

Od 14. října Smartwings spojí Abu Dhabi s Kolínem nad Rýnem, Norimberkem a Lipskem. Pro dceřinou společnost Etihad Holidays, německého touroperátora Tourism 365, budou letadla Smartwings již tuto zimu létat také ze tří německých měst (Kolín nad Rýnem, Norimberk, Lipsko) do Abú Dhabí ve Spojených Arabských Emirátech (7 letů týdně). 

„Skupina Smartwings Group bude během zimního letového řádu provozovat lety z České republiky, Polska, Německa, Slovenska a Maďarska," dodala Dufková.


Autor: puc

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Další články
Nahoru