Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Smartwings otevírá novou pravidelnou linku z Prahy do Káhiry
Káhira. Foto: Simon Berger / Pexels

Smartwings otevírá novou pravidelnou linku z Prahy do Káhiry

Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další novinku. Od 1. listopadu zahájí pravidelné přímé lety z Prahy do Káhiry, hlavního města Egypta. Linka bude provozována dvakrát týdně. Káhira je již sedmou destinací Smartwings v Egyptě vedle Hurghady, Marsa Alam, Sharm Al Sheikhu, Al Alamainu, Taby a Marsa Matrouh. Informovala o tom mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

Letenky do Káhiry jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií (v rámci code-sharové spolupráce, ), a rovněž u prodejců letenek. 

Let QS1244 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha vždy ve středu a v sobotu v nočních hodinách ve 22:50 s příletem do Káhiry ve 3:40 místního času. 

Pro zpáteční let QS1245 z Káhiry do Prahy počítá letový řád s odletem z Káhiry ve čtvrtek a v neděli ve 4:30 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane v 7:35.  

„Jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme vůbec poprvé nabídnout přímé letecké spojení mezi Prahou a egyptskou Káhirou. Pro letní letový řád počítáme s dalším navýšením přepravní kapacity a frekvencí letů do této atraktivní destinace,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings. 

Během zimního letového řádu nabídne letecká společnost Smartwings z českých letišť přímá letecká spojení do více než dvou desítek destinací. Z Prahy bude Smartwings provozovat pravidelné linky do Dubaje (SAE), na čtyři Kanárské ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura, do španělské Málagy, Valencie, na Mallorku, do izraelského Tel Avivu, na ostrov Madeira (Funchal), do egyptské Káhiry a letovisek Hurghada a Marsa Alam, a nově také do turecké Antalye. Linka Praha – Antalye bude během zimního letového řádu provozována 2× týdně (čtvrtek, neděle). 

Z Brna a Ostravy bude společnost provozovat linky do Egypta (Hurghada, Marsa Alam). Charterové lety Smartwings pro CK zamíří během zimy z Prahy na Kapverdské ostrovy, do Salalah a Muscatu v Ománu, do Ras Al Khaimah (SAE), egypských letovisek Hurghada, Marsa Alam, Taba, na kanárský ostrov Fuerteventura a do turecké Kayseri. Z Brna a Ostravy budou charterové lety směřovat do Hurghady a Marsa Alam. 

Nový exkluzivní kontrakt na lety z Německa 

Od 14. října Smartwings spojí Abu Dhabi s Kolínem nad Rýnem, Norimberkem a Lipskem. Pro dceřinou společnost Etihad Holidays, německého touroperátora Tourism 365, budou letadla Smartwings již tuto zimu létat také ze tří německých měst (Kolín nad Rýnem, Norimberk, Lipsko) do Abú Dhabí ve Spojených Arabských Emirátech (7 letů týdně). 

„Skupina Smartwings Group bude během zimního letového řádu provozovat lety z České republiky, Polska, Německa, Slovenska a Maďarska," dodala Dufková.


Autor: puc

V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

21. září 2023 ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Vojenské lesy zvou na druhý ročník Brdského stromsázení, tentokrát na Jinecku

21. srpna 2023 ve 12:18

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou širokou veřejnost na druhý ročník dobrovolnické akce BRDSKÉ STROMSÁZENÍ, jejímž cílem je zpestřit krajinu výsadbou ovocných stromů a zapojit veřejnost do adaptace lesů na klimatickou změnu. Celodenní program se bude konat v sobotu 9. září...

Slovensko jako na dlani. Inspirace na cesty po krásách našich nejbližších sousedů

9. srpna 2023 ve 21:35

Zbývá vám ještě pár dní dovolené? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na Slovensko. Země našich bratrů, kde se nad hlavou tyčí Tatry a v údolí přírodní i historické památky, nabídne nejen úchvatné výhledy, malebná jezera nebo historická města. Náš východní soused toho skrývá mnohem víc a...

Aplikace s vašimi právy, když stojí trajekty i letadla

9. srpna 2023 v 17:33

Dopravu na severu Evropy úterý ochromily silné bouře. Stály letadla, trajekty, autobusové i železniční linky – svá práva v případě mimořádných situací najdou cestující v bezplatné mobilní aplikaci „ECC-Net: Travel“.

U Kooperativy poradí česky mluvící lékař i v zahraničí

1. srpna 2023 v 07:42

Kooperativa v letní sezóně každoročně registruje přes 25 tisíc zásahů v rámci cestovního pojištění, nejvíce jich je z pojištění léčebných výloh.

Další články
Nahoru