dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Šmankote, babičko, kdo vás tam zavřel? Hlídala vnoučata, dvouletý chlapec ji uvěznil na balkóně
Dramatický příběh skončil happyendem, vnoučata, babička i rodiče se setkali ve zdraví. Ilustrační foto: sxc.hu

Šmankote, babičko, kdo vás tam zavřel? Hlídala vnoučata, dvouletý chlapec ji uvěznil na balkóně

V sobotu odpoledne přijali strážníci devátého pražského obvodu oznámení, že v ulici Jablonská je na balkoně uzavřena žena, která má mít v bytě dvě malé děti. Hlídka ihned vyrazila na místo.

V osmém patře panelového domu byla na balkoně žena, kterou tam zavřel dvouletý chlapec. Ten však už balkónové dveře nedokázal babičce otevřít. Nepodařily se mu otevřít ani vchodové dveře. Protože děti v bytě brečely, strážníci se je snažili přes dveře utišit a po celou dobu na ně mluvili.

Jeden ze strážníků přes balkon souseda komunikoval s ženou na balkoně. Na dotaz, zda dětem nehrozí bezprostřední nebezpečí, odpověděla, že nikoli, že na ně přes sklo dveří stále vidí, že pouze brečí, protože jsou v bytě již přes hodinu samy.

Ještě dodala, že se jedná o chlapce ve věku jednoho a dvou let, že je jejich babička a že rodiče dětí jsou na nákupu. Ale bohužel neví kde. Vzhledem ke stresové situaci nebyla schopná nadiktovat správnou kombinaci telefonních čísel na rodiče.

Proto byli na místo přivoláni hasiči. Vzhledem k tomu, že vchodové dveře byly bezpečnostní, museli se k ženě dostat přes balkon souseda a za pomoci planžet dveře otevřeli. Všichni – žena i děti byly bez zranění a v pořádku.


Další články
Nahoru