dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražský život

V Praze výrazně přibude smaltovaných tabulí s označením ulic

V Praze je instalováno zhruba 40 tisíc smaltovaných tabulí s označením ulic. Na mnoha místech však ale značení v současnosti chybí, tak se pražští radní rozhodli nechat vyrobit přes 12 000 dalších tabulí za zhruba jedenáct milionů korun. Město chce doplnit tabule tak, aby byla každá ulice označena na začátku a na konci a před a za křižovatkou alespoň uhlopříčně.

Průměrná cena jedné smaltované tabule je zhruba 900 korun, proto Rada hl. m. Prahy včera vypsala soutěž na dodávku uličního značení v předpokládané hodnotě zhruba 11 miliónů korun.

O skutečné ceně značení rozhodne až soutěž, v níž bude hlavním kritériem ekonomická výhodnost nabídky. Ta bude vypsána na dodávku značení na čtyři roky.

„Loni už jsme v radě projednali a schválili grafický manuál uličního značení, aby měly tabule, kterými jsou označovány ulice, náměstí, parky, mosty a další veřejná prostranství, jednotný vzhled. Vybrali jsme základní verzi grafického manuálu ´SMALT´ vytvořený studenty Vysoké školy uměleckoprůmyslové,“ uvedl primátor Tomáš Hudeček.

Vypracován je už i projekt značení, které byl ozkoušen v centru Prahy. Uliční tabule pro běžného pozorovatele zůstanou na první pohled téměř stejné jako doposud.

Doplnění uličního značení bude realizováno na základě místních šetření, která budou na území hlavního města kontinuálně probíhat do konce letošního roku.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru