dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Smädný, Leonardo, Loprais. Pub kvízy v Praze hlásí nárůst popularity, chystá se mistrovství
Kurňa, jak jen se jmenuje....? Ilustrační foto: freeimages

Smädný, Leonardo, Loprais. Pub kvízy v Praze hlásí nárůst popularity, chystá se mistrovství

Kultura takzvaných pub kvízů zaznamenala za poslední rok v Praze nárůst popularity. Sestavíte tým, zarezervujete stůl a strávíte příjemný večer plný vtipných i vážnějších otázek, při kterých ze sebe vydolujete znalosti, o kterých jste ani netušili, že je máte. Kvízových spolků a firem přibývá jako hub po dešti a jedna z nich, pražská Quiz Crew, se rozhodla uspořádat v květnu první ročník mistrovství o titul Kvízoví šampioni 2015.

Při kvízech nejde o přehled encyklopedických znalostí, spíš o lehce intelektuální zábavu. Otázky se týkají všech možných oborů od populární kultury až po přírodní vědy. Vzpomenete si, jak se jmenovali čtyři želví ninjové? Jak zní jméno legendárního českého jezdce Rallye Dakar? Jaká je česká obdoba názvu stromu ginko biloba? Co znamenají slovenské výrazy ťava, bocian a smädný? Z čeho se vyrábí calvados? Kdo je autorem slavného románu Egypťan Sinuhet?

„Nejdůležitější věcí pro nás zůstává, aby se hráči bavili,“ říká Tereza Vízková, jedna z hlavních moderátorek Quiz Crew. Tato společnost vznikla původně jako pravidelný anglický kvíz určený primárně cizincům žijících v Čechách – v zahraničí má totiž kvízová kultura velkou tradici. Zakladatele Danyho Hudecka pak napadlo rozšířit kvízy i mezi české publikum a odezva na sebe nenechala dlouho čekat.

„V současné době se plně věnujeme přípravě kvízového šampionátu, který bude během května a června probíhat v kavárně Globe a klubu La Loca. Ze čtyř semifinálových kol se nejlepších 20 týmů kvalifikuje do finále, které se uskuteční 2. června v La Loce,“ popisuje Dany Hudecek. Kvízy budou dvojjazyčné – otázky v češtině a angličtině se promítají na plátno za moderátorem a soutěží se o ceny v hodnotě téměř 20 000 korun.

kviz-show-nahled


Další články
Nahoru